Grafika dekoracyjna.

WIELKA MOC | warsztaty dla rodzin

Zapraszamy na warsztaty o cudzie wiosennego odrodzenia oraz symbolach i tradycjach z nim związanych.

Wraz z ich uczestnikami wyruszymy tropem żywiołów obecnych w polskiej obrzędowości wielkanocnej. Poznamy trudy życia na przednówku oraz działania, które podejmowano, by w naturze pojawiło się nowe. Dowiemy się, gdzie szukać roślin na wielkanocne palmy, zanurzymy się w zwyczajach związanych z życiodajną wodą, odkryjemy związki miedzy różnymi tradycjami religijnymi i kulturowymi, przetestujemy nieoczywiste sposoby wykorzystania pisanek. Zobaczymy „Przebudzenie” – najnowszą wystawę MEK, zajrzymy do muzealnego ogrodu, przyjrzymy się ziarnom kiełkującego zboża i zasiejemy własne, które w miniaturowych szklarniach zabierzemy do swoich domów.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

• Termin: 23 marca 2023 r. (sobota), godz. 11.00-13.00 (1 grupa), 12.00-14.00 (2 grupa), 13.00-15.00 (3 grupa)
  • Miejsce rozpoczęcia: Ratusz, plac Wolnica 1
  • Miejsce zakończenia: Dom Esterki, ulica Krakowska 46
  • Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 4 do 10 roku życia wraz z dorosłymi opiekunami, których zapraszamy do aktywnego udziału
  • Cena: 30 zł (pierwsze dziecko), 20 zł (drugie i kolejne dzieci), opiekunowie towarzyszą dzieciom bezpłatnie
  • Zniżka w wysokości 30% przysługuje posiadaczom: Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie
  • Język: polski
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty na konto, którego numer prześlemy wraz z potwierdzeniem zgłoszenia przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/e1WkHr4ALw