Młodzież i dorośli - archiwum
Treść
Zapraszamy do udziału w warsztatach rękodzielniczych inspirowanych nową wystawą MEK „Wędrowanie. Turyści, pielgrzymi, migranci”. Wraz z uczestniczącymi w nich osobami wykonamy przedmioty, które można zabrać ze sobą Na drogę, spacer, wakacyjną wyprawę.
Zapraszamy do udziału w spacerach fotograficznych inspirowanych wystawą „Wędrowanie. Turyści, pielgrzymi, migranci”. W ich trakcie będziemy wędrować ulicami krakowskiego Kazimierza, dokumentować ulotne chwile w drodze, sprawdzać, jak perspektywa wpływa na sposób widzenia, zastanawiać się nad etyczną odpowiedzialnością fotografującej osoby, odkrywać zaskakujące oblicze (pozornie) znanych miejsc.
Zapraszamy do udziału w otwartych spotkaniach ogrodniczych inspirowanych letnią wystawą czasową MEK „Wędrowanie. Turyści, pielgrzymi, migranci”. Spotykamy się w kameralnej przestrzeni podwórka przy Domu Esterki, w muzealnym ogrodzie sąsiadującym z wystawą.
Podczas dostępnych oprowadzań dzielimy się wiedzą i doświadczeniem osób (współ)tworzących wystawy w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Z osobistej perspektywy opowiadamy o ekspozycjach i eksponatach, które je wypełniają. Wykorzystujemy materiały, które można poznawać różnymi zmysłami. Zapewniamy audiodeskrypcję na żywo, dostęp do materiałów dotykowych, tłumaczenie na polski język migowy.
Zapraszamy do udziału w wyjątkowej podróży w czasie i przestrzeni przez siedem wieków (pod)krakowskiego Kazimierza.
Podczas dostępnych oprowadzań dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Z osobistej perspektywy opowiadamy o wystawach i eksponatach, które je wypełniają. Prezentujemy przedmioty na co dzień znajdujące się w magazynach. Wykorzystujemy materiały, które można poznawać różnymi zmysłami.
17.11.2022 r. – Dzień powszedni | будній день
22.12.2022 r. – Dzień świąteczny | Державне свято
Zapraszamy do udziału w spacerze fotograficznym inspirowanym wystawą „CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku”.
Zapraszamy wszystkich chcących własnoręcznie przygotować wyjątkowe ozdoby na Boże Narodzenie – czerpiące z dawnych wzorów, związane z życzeniami, które mogą być aktualne także teraz. Запрошуємо всіх бажаючих власноруч зробити неповторні новорічні прикраси – за старовинними візерунками, пов’язаними з бажаннями, які можуть бути актуальними і зараз.
OBECNIE PROWADZIMY ZAPISY WE WSZYSTKICH GRUPACH TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ
ЗАРАЗ МИ ПРИЙМАЄМО РЕЄСТРАЦІЮ ЛИШЕ ДЛЯ РЕЗЕРВНОГО СПИСКУ
Zapraszamy do udziału w wiosennym cyklu warsztatów ceramicznych dla dorosłych. Raz w miesiącu – w jeden z czwartkowych wieczorów i w sprzyjającej odprężeniu atmosferze – będziemy odkrywać właściwości gliny, poznawać techniki jej obróbki, tworzyć własne, niepowtarzalne przedmioty inspirowane nową wystawą czasową MEK – „PRZEBUDZENIE!”.
2 czerwca zapraszamy do Muzeum mamy, które chciałyby poćwiczyć śpiewanie kołysanek. Do wspólnego śpiewania zapraszamy kobiety, które chcą oswoić się z myślą, że mogą śpiewać swoim dzieciom i te, które chcą nauczyć się konkretnych kołysanek.
Zapraszamy na plenerowe warsztaty malarskie – okazje do spotkania z twórczością związanych z Krakowem bohaterek wystawy „Malarki warszawskie, malarki krakowskie. Spotkanie”, przestrzeniami, które je inspirowały oraz technikami, w których tworzyły.
Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy trzy atrakcyjne propozycje oprowadzań kuratorskich po wystawach, w tym jedno wraz z warsztatami, dającymi możliwość udoskonalenia swego kunsztu hafciarskiego lub koronczarskiego. Zapraszamy szczególnie Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku i lokalne stowarzyszenia zrzeszające sympatyków kultury.
Rok Włodzimierza Tetmajera w MEK? Jak malowany! Zapraszamy do twórczego włączenia się w jego obchody. W czasie warsztatów malarskich dla osób dorosłych i młodzieży sięgniemy do tradycji etnograficznej dokumentacji rysunkowej. Będziemy wprawiać się w technikach malarskich i antropologicznym sposobie patrzenia na otaczający świat.
Zapraszamy do wspólnego odkrywania potencjału technik graficznych oraz najstarszych zdjęć z kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie.