T T
Dorosłe osoby podczas nauki tkania na krośnie. Na wprost mężczyzna siedzący przed drewnianym urządzeniem. Z jednej  strony kobieta przytrzymuje je ręką. To  samo robi inna kobieta z drugiej strony. Z tyłu przyglądające się osoby.

Młodzież i dorośli - archiwum

Treść

Zaproszenie do odkrywania świata z etnograficzną wrażliwością. Wtedy rzeczywistość, zarówno ta, którą kryją rzeczy dawne, jak i ta, którą tworzymy dziś, ujawnia nieoczekiwane sekrety. Tak rodzi się zmysł krytyczny i zmysł udziału!spacery

Artystyczne zdjęcie

Spacery fotograficzne dla dorosłych

Zapraszamy do udziału w spacerze fotograficznym inspirowanym wystawą „CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku”.

oprowadzania

Zdjęcie pisanki ze zbiorów Muzeum na zielonym tle. ikony audiodeskrypcji oraz PJM.

Dostępne oprowadzania

Podczas dostępnych oprowadzań dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Z osobistej perspektywy opowiadamy o wystawach i eksponatach, które je wypełniają. Prezentujemy przedmioty na co dzień znajdujące się w magazynach. Wykorzystujemy materiały, które można poznawać różnymi zmysłami.

Grafika dekoracyjna

Oprowadzania dla dorosłych | Екскурсії для дорослих


17.11.2022 r. – Dzień powszedni | будній день
22.12.2022 r. – Dzień świąteczny | Державне свято

Grafika dekoracyjna

Świąteczna dekoratornia | Святкова декораційна майстерня

Zapraszamy wszystkich chcących własnoręcznie przygotować wyjątkowe ozdoby na Boże Narodzenie – czerpiące z dawnych wzorów, związane z życzeniami, które mogą być aktualne także teraz. Запрошуємо всіх бажаючих власноруч зробити неповторні новорічні прикраси – за старовинними візерунками, пов’язаними з бажаннями, які можуть бути актуальними і зараз.

OBECNIE PROWADZIMY ZAPISY WE WSZYSTKICH GRUPACH TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ

ЗАРАЗ МИ ПРИЙМАЄМО РЕЄСТРАЦІЮ ЛИШЕ ДЛЯ РЕЗЕРВНОГО СПИСКУ

Grafika dekoracyjna.

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych

Zapraszamy do udziału w jesiennym cyklu warsztatów ceramicznych dla dorosłych. Raz w miesiącu – w jeden z piątkowych wieczorów i w sprzyjającej odprężeniu atmosferze - będziemy odkrywać właściwości gliny, poznawać techniki jej obróbki, tworzyć własne, niepowtarzalne formy użytkowe.

Lulajże mi lulaj - warsztaty kołysanek | Dzień Dziecka w MEK

2 czerwca zapraszamy do Muzeum mamy, które chciałyby poćwiczyć śpiewanie kołysanek. Do wspólnego śpiewania zapraszamy kobiety, które chcą oswoić się z myślą, że mogą śpiewać swoim dzieciom i te, które chcą nauczyć się konkretnych kołysanek.

Grafika dekoracyjna

Spotkanie w plenerze

Zapraszamy na plenerowe warsztaty malarskie – okazje do spotkania z twórczością związanych z Krakowem bohaterek wystawy „Malarki warszawskie, malarki krakowskie. Spotkanie”, przestrzeniami, które je inspirowały oraz technikami, w których tworzyły.

Zdjęcia przedstawiające wystawy czasowe opisane w tekście.

Specjalna oferta dla grup | oprowadzania kuratorskie oraz warsztaty

Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy trzy atrakcyjne propozycje oprowadzań kuratorskich po wystawach, w tym jedno wraz z warsztatami, dającymi możliwość udoskonalenia swego kunsztu hafciarskiego lub koronczarskiego. Zapraszamy szczególnie Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku i lokalne stowarzyszenia zrzeszające sympatyków kultury.

Rok Tetmajera w MEK | warsztaty malarskie dla dorosłych i młodzieży

Rok Włodzimierza Tetmajera w MEK? Jak malowany! Zapraszamy do twórczego włączenia się w jego obchody. W czasie warsztatów malarskich dla osób dorosłych i młodzieży sięgniemy do tradycji etnograficznej dokumentacji rysunkowej. Będziemy wprawiać się w technikach malarskich i antropologicznym sposobie patrzenia na otaczający świat.