T T
Warsztaty w muzeum. Na podłodze siedzi kilka osób, które przyglądają się materiałom edukacyjnym.

Za nami kolejny „EtnoAudyt z zespołem”!

Treść

Za nami kolejne spotkanie z przedstawicielkami Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Tęcza", z którymi realizujemy projekt „EtnoAudyt z zespołem”. Tym razem testowaliśmy i omawialiśmy pomoce dydaktyczne, które nasz zespół edukacji wykorzystuje do pracy z odbiorcami.

Wypróbowaliśmy wspólnie pomoce dotykowe oraz różne materiały, które pobudzają wyobraźnię i tworzą opowieść o dawnym życiu na wsi, uprawie roli, życiu zwierząt i hodowli roślin. Wąchaliśmy słoiczki z kilkoma rodzajami miodów, a także sprawdziliśmy jak działała olejarnia, gdzie wytłaczano olej lniany. Duże wrażenie na naszych ekspertkach zrobiły drewniane repliki rozety, którą można odnaleźć w izbie podhalańskiej, a także dużych rozmiarów układanka odwzorowująca układ dawnej izby czarnej.

W ramach projektu rozmawiamy o tym, co można ulepszyć i o tym, co już dobrze działa, aby nadal rozwijać ofertę MEK dla osób z różnymi potrzebami.

Spotkania te mają niesamowita energię – wymieniamy się spostrzeżeniami, ale też poznajemy perspektywę naszych Gości. To dla nas niezwykle cenne!


Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie to organizacja działająca od 25 lat na rzecz wspierania dzieci i osób z tą wadą genetyczną. Działania organizacji mają również na celu promowanie pozytywnego wizerunku osób z ZD, ich potencjału i posiadanych pasji. Więcej: www.stowarzyszenietecza.org Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.