PL EN
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie 
na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych
T T
Stół z materiałami dotykowymi oraz informacją o wgranej audiodeskrypcji.

Wystawa czasowa "Ale Kosmos!" dostępna dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu

Treść

Nasze Muzeum realizuje projekt „Być dla każdego 2023”. Dzięki niemu wystawa czasowa MEK pt. "Ale Kosmos!" została wyposażona w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Zapraszamy naszą publiczność ze specjalnymi potrzebami do korzystania z audiodeskrypcji, przewodników w polskim języku migowym (PJM).


Wystawa "Ale Kosmos!" prezentowana jest w przestrzeni wystawienniczej, w budynku Esterki, ul. Krakowska 46 (wejście przeszklonymi drzwiami dawnego pomieszczenia banku). Na wystawie audiodeskrpcję odsłuchać można z urządzenia stacjonarnego umieszczonych w przestrzeni ekspozycji - przygotowaliśmy stół, przy którym można odsłuchać audiodeskrypcji. Na tym samym stole znajdują się także urządzenia, dzięki którym możesz posłuchać, jak członkinie Stowarzyszenia własnym głosem opowiadają o tym jak zaczęła się ich przygoda z rękodziełem, czym jest dla nich hafciarstwo i koronczarstwo oraz działalność w organizacji skupiającej kobiety podzielające rękodzielnicze zainteresowania. Przewodnik w PJM dostępny jest natomiast na tablecie, pobieranym w kasie.

Ekspozycja potrwa do 31.12.2023 roku.


Projekt „Być dla każdego 2023” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.