Wesela 21 – Najpiękniejsza książka roku 2015

19 maja, podczas Warszawskich Targów Książki, ogłoszone zostały wyniki 56. Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na „Najpiękniejsze książki Roku 2015”.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że jury konkursu przyznało tę nagrodę książce „Wesela 21” – pracy zbiorowej pod redakcją Doroty Majkowskiej-Szajer oraz Magdaleny Zych, której wydawcą jest Muzeum Etnograficzne w Krakowie.

Autorem projektu graficznego oraz składu „Najpiękniejszej Książki Roku 2015” w kategorii książek naukowych i popularnonaukowych jest Wojtek Kwiecień-Janikowski. Serdecznie gratulujemy!

Jury konkursu "Najpiękniejsze Książki Roku 2015" przyznało również nagrodę honorową dla Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie za książkę "Wesela 21".

W 56. Konkursie PTWK „Najpiękniejsze Książki Roku 2015” wzięło udział 113 firm wydawniczych, które nadesłały 207 tytułów opracowanych przez twórców (ilustratorów, grafików, typografów) zamieszkałych na stałe w Polsce.

Książkę „Wesela 21” można kupić w księgarni Muzeum (Ratusz, plac Wolnica 1) lub w sklepie internetowym.