PL EN
Ustawienia prywatności
na poniższej stronie.
*Z wyjątkiem niezbędnych
Wnętrze izby krakowskiej - kustosz Grzegorz Graff oprowadza panie z KGW Rybna.

Spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rybnej

Treść

W piątek 9 września, w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich w Rybnej oraz seniorami z Gminy Czernichów.

Goście zwiedzili wystawę stałą, oprowadzeni przez kustosza Grzegorza Graffa, który zaprezentował również, pochodzące z terenu gminy Czernichów, nieeksponowane na co dzień obiekty z naszych zbiorów.

Rzeźby Michała Giera i Jana Malika wywołały duże zainteresowanie zwiedzających i stały się pretekstem do wspomnień o tych mieszkańcach Rybnej.

Na koniec wizyty w muzeum dyrektor Monika Dudek opowiedziała o przemianach tradycyjnego stroju kobiecego z regionu krakowskiego.

Mamy nadzieję, że to początek naszej dobrej współpracy z kolejną z podkrakowskich wsi i gmin oraz lokalnymi organizacjami i ich liderami.