Szyld przy wejściu do MEK. Litera E wycięta w zielonej desce.

Rekrutacja na stanowisko Specjalista ds. Promocji

umowa o pracę na zastępstwo

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie poszukuje pracownika na stanowisku: Specjalista ds. Promocji.

• wykształcenie wyższe
  • lekkie pióro, umiejętność pisania zwięzłych komunikatów
  • znajomość nowoczesnych narzędzi marketingowych i PR
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • znajomość podstawowych narzędzi do obróbki grafik np. Adobe Photoshop, Canva
  • doświadczenie w pracy w promocji lub marketingu (preferowana znajomość specyfiki działań placówki kultury)
  • doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu profilem instytucji/marki w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram)
  • mile widziane doświadczenie w prowadzeniu stron internetowych
  • mile widziana wiedza z zakresu dostępności – w szczególności przygotowywanie dostępnych treści (teksty alternatywne, napisy rozszerzone, standard WCAG 2.1)
  • kreatywność; umiejętność pracy pod presją czasu; zdolność ustalania priorytetów
  • bardzo dobra organizacja pracy; samodzielność w działaniu; umiejętność pracy w zespole
  • otwartość oraz bardzo dobre umiejętności komunikacyjne
  • wysoka kultura osobista oraz zdolność do motywowania innych
Zakres obowiązków
  • kreowanie wizerunku Muzeum poprzez działania kształtujące i umacniające markę Muzeum
  • przygotowywanie i realizacja strategii promocji zarówno dla całej instytucji, jak i poszczególnych projektów realizowanych przez Muzeum
  • utrzymywanie i poszerzanie kontaktu z mediami, przygotowywanie i dystrybucja informacji prasowych
  • opieka nad stroną internetową Muzeum oraz profilami w mediach społecznościowych
  • opracowywanie oraz redagowanie tekstów i materiałów promocyjnych i informacyjnych, a także newslettera
  • współpraca z instytucjami, organizacjami, partnerami, grafikiem, fotografem itd.
  • pracę w dużej instytucji kultury o ponad stuletniej historii
  • umowę o pracę na zastępstwo – orientacyjny okres zatrudnienia: 1 stycznia 2022 – 30 maja 2023 r.
  • możliwość podniesienia swoich kwalifikacji oraz zdobycia doświadczenia
  • ciekawą i samodzielną pracę
Warunki aplikowania

Dokumenty aplikacyjne:

• CV
• list motywacyjny

W dokumentach aplikacyjnych prosimy o zamieszczenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Dokumenty aplikacyjne należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: bienkowska@etnomuzeum.eu do 8 grudnia 2021 r., wpisując w tytule wiadomości „Rekrutacja: Specjalista ds. Promocji”.

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.