Praca w MEK: edukator/edukatorka

Muzeum Etnograficzne w Krakowie poszukuje edukatorek i edukatorów do prowadzenia zajęć z grupami.

CO MUSISZ O NAS WIEDZIEĆ:

Jesteśmy muzeum, które widzi siebie jako narzędzie do rozumienia teraźniejszości, myślenia o przyszłości i odkrywania przeszłości. Chcemy tworzyć przestrzenie spotkania, rozmowy i krytycznej refleksji o tym, co wokół nas i za co chcemy brać razem odpowiedzialność.

Dzielimy się wiedzą, kolekcją i przestrzenią muzeum. Zależy nam, aby nasze zbiory prowokowały do zadawania pytań i stanowiły punkt wyjścia dla nowego odczytania dawnych znaczeń, do głębszego poznania samego siebie i świata wokół nas.

W ten sposób chcemy pracować z ludźmi i w ten sposób edukować. I naprawdę lubimy to robić! Dołącz do nas jeśli czujesz podobnie i chcesz się rozwijać w podobnym kierunku. Zależy nam, abyś ze swojej pracy mogła/mógł czerpać przyjemność.

KOGO SZUKAMY:

Do naszego zespołu poszukujemy osób, do których obowiązków należało będzie:

– prowadzenie warsztatów znajdujących się w stałej ofercie od poniedziałku do piątku (w przeważającej części praca z dziećmi/młodzieżą),
– prowadzenie i zaangażowanie w organizację zajęć i wydarzeń o charakterze okazjonalnym, weekendowym,
– konceptualizacja zajęć i przygotowywanie scenariuszy,
– wspólna praca nad rozwijaniem oferty edukacyjnej MEK.

CO BĘDZIE CI POTRZEBNE:

– ukończone (lub w trakcie) studia z zakresu nauk społecznych, pedagogiki, animacji kultury, historii sztuki lub innych kierunków pokrewnych,
– umiejętność pracy z grupą, dobry kontakt z dziećmi i dorosłymi,
– kreatywność (podczas samych zajęć, jak i w fazie ich planowania),
– znajomość różnych metod i technik pracy z grupami,
– komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
– samodzielność i dobra organizacja,
– dyspozycyjność (taka, na którą się umówimy) i gotowość współpracy z nami w dłuższej perspektywie czasowej,
– pasja i entuzjazm.

CO OFERUJEMY:

– zatrudnienie na umowę zlecenie w stabilnej, a zarazem innowacyjnej instytucji kultury, z siedzibą w sercu Kazimierza,
– możliwość rozwijania kompetencji, własnych zainteresowań i pasji oraz możliwość wdrażania własnych pomysłów,
– wsparcie merytoryczne, narzędzia i materiały.

CV opatrzone kilkoma zdaniami o sobie prosimy nadsyłać na adres: migalska@etnomuzeum.eu do dnia 16.09.2019, w temacie: współpraca edukacyjna – nabór

W CV prosimy zawrzeć klauzulę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz procesów rekrutacyjnych w przyszłości (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.2016r. poz. 922 oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE)”.

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.