T T
Okładka kart do gry "Kazmierz od podszewki". Szara koperta z tytułem gry.

Poznaj Kazimierz na nowo z grą miejską "Kazimierz od podszewki"

Treść

Przed Tobą podróż w czasie i przestrzeni przez siedem wieków (pod)krakowskiego Kazimierza. Dwanaście zadań i związanych z nimi miejsc. Okruchy wspomnień, zdjęcia i stare plany. Echa wielkiej historii i ślady codziennych wyborów kolejnych pokoleń mieszkańców. A wszystko to zapisane w przebiegu ulic, murach domów, wyglądzie pozornie znanych miejsc. Czy zdołasz odczytać ich kod?

Materiały niezbędne do wzięcia udziału w grze znajdziesz w kasie Muzeum Etnograficznego w Krakowie, w budynku kazimierskiego Ratusza przy placu Wolnica 1, w godzinach otwarcia Muzeum.

W zestawie znajdziesz 13 kart: 12 zadań, których poprawne rozwiązanie pozwoli na odszyfrowanie hasła znajdującego się na ostatniej z kart. 

Zadania możesz rozwiązywać samodzielnie, w duecie, z przyjaciółmi, z rodziną. Czas realizacji zależy tylko od Ciebie. Może to być jedno popołudnie, weekendowa wyprawa, 2 lub 3 krótkie spacery. Po wykonaniu wszystkich zadań wróć do kasy Muzeum, podaj odszyfrowane hasło i odbierz nagrodę!

Nagrodą za podanie poprawnego hasła będzie bezpłatny bilet do Muzeum Etnograficznego dla każdego z graczy. Bilet uprawnia do jednorazowego wejścia na wystawę stałą w wybranym przez siebie terminie.

Informacje praktyczne
  • Minimalny sugerowany czas gry: 2 h
  • Minimalny sugerowany wiek uczestnika: 12 lat
  • Cena zestawu do gry: 10 PLN