Na zdjęciu kasa w Muzeum Etnograficznym w Krakowie z zabezpieczeniem wykonanym z pleksi.

Muzeum ponownie otwarte

29 maja 2020 roku Muzeum Etnograficzne w Krakowie zostało ponownie otwarte dla Zwiedzających. W trosce o Państwa komfort wprowadziliśmy kilka zasad, które pozwolą na bezpieczne oglądanie naszych ekspozycji.

• Wystawa stała będzie czynna od wtorku do niedzieli, od 10.00 do 19.00, ale z przerwą techniczną w ciągu dnia (13.00–15.00), przeznaczoną na dezynfekcję powierzchni wspólnych.
  • Na wystawie stałej może jednocześnie przebywać do 50 osób.
  • Muzeum pozostaje niedostępne dla grup, do odwołania. Nie organizujemy również zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem.
  • Na miejscu prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów od drugiej osoby (zasada ta nie dotyczy opiekunów dzieci, asystentów osób z niepełnosprawnościami oraz osób tłumaczących PJM).
  • Ze względów bezpieczeństwa szatnia w Muzeum pozostanie zamknięta, z wyjątkiem pory deszczowej. Za to mogą Państwo korzystać z osobistych, zamykanych szafek.

Podczas Państwa obecności w Muzeum prosimy o zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk. Na miejscu są dostępne płyn do dezynfekcji oraz – dla chętnych – jednorazowe rękawiczki.

Nowy cennik

Obniżamy ceny biletów na wystawę stałą. Bilet normalny kupią Państwo w cenie 10 złotych, ulgowy w cenie 5 złotych, a rodzinny (minimum trzy osoby, w tym dwie osoby dorosłe + 1 dziecko lub 1 osoba dorosła + 2 dzieci) w cenie 15 złotych. Przypominamy, że niedziela jest dniem wolnego wstępu na ekspozycję stałą.

Informacje o pozostałych zniżkach: www.etnomuzeum.eu/informacje-o-znizkach

Zapraszamy i do zobaczenia!