Kolorowe chusty powieszone w przestrzeni wystawy

Niedziela z POWERBANKIEM

Treść

W najbliższą niedzielę (12.06) zapraszamy na dwa wydarzenia w przestrzeni wystawy POWERBANK / siła kobiet!

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Osobom posługującym się językiem ukraińskim zapewniamy pomoc w tłumaczeniu.

14.00 Pierwsze oprowadzanie kuratorskie po wystawie „POWERBANK / siła kobiet" - Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Ciekawi Was, skąd na wystawie o kobietach wziął się ponadludzkich rozmiarów pustelnik, okryty wyłącznie swoimi włosami? Jak wygląda klatka przeznaczona dla królowej? Jaką opowieść skrywają czerwone trzewiczki? Na te i inne pytania, które przyjdą Wam do głowy spróbuje odpowiedzieć jedna z kuratorek wystawy, Dorota Majkowska-Szajer.

16.00 - 19.00  POWERBANK / Siostrzeństwo. Wspólne wyszywanie obrusa z Elizą Proszczuk
W czasie i przestrzeni wystawy „POWERBANK / siła kobiet” zapraszamy do działania z wykorzystaniem tradycyjnych technik wspólnego haftowania obrusów. Poprzez koncentrację, refleksje i emocje, które towarzyszą wyszywaniu, w rozmowie i poczuciu wspólnoty, przyjrzymy się temu, jak może oddziaływać siostrzeństwo i jakie niesie ze sobą znaczenia.
Wydarzenie jest częścią programu KRAKERS Cracow Art Week: KRAKERS - CRACOW ART WEEK

12 czerwca,

Dom Esterki, ul. Krakowska 46