Szyld wiszący nad wejściem do muzeum.

Muzeum nieczynne od 7 listopada | Propozycje aktywności online

Uprzejmie informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną od 7 listopada 2020 r. Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest nieczynne dla Zwiedzających. Sekretariat działa w trybie zdalnym – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

W tym czasie, gdy nie możemy zaprosić Państwa na wystawy do budynków Muzeum, zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji aktywności online:

1. Kolekcja syberyjska – nowe spojrzenie

W najbliższym czasie niestety nie możemy zaprosić Państwa na wystawę pt. „Syberia. Głosy z północy”, ale gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony www.etnomuzeum.eu/syberia, , gdzie prezentujemy kolekcję syberyjską MEK wraz z materiałami audio i wideo z badań terenowych oraz dostępnymi danymi archiwalnymi.

2. Kolekcja w kwarantannie

Kolekcja w kwarantannie, to wirtualna wystawa, którą prezentujemy pod adresem: www.etnomuzeum,eu/kolekcjawkwarantannie. Składa się opowieści o rzeczach towarzyszących nam w czasie pandemii: w chwilach niepewności i grozy, radości i wzruszeń, w zmęczeniu, złości, w poczuciu bezsilności, osamotnienia. Zapraszamy do jej wspólnego tworzenia.

3. Życzenia

Naszą propozycją na długie jesienne wieczory jest nowość wydawnictwa MEK pt. „Życzenia”. Ta książka to zbiór fascynujących opowieści o życzeniach oparty na bogatym zasobie źródeł etnograficznych i empirycznych. To efekt kilkuletnich kwerend i badań terenowych: ponad stu spotkań, rozmów i obserwacji. Dostępna jest bezpłatnie w formie e-publikacji oraz audiobooka pod adresem: www.etnomuzeum.eu/wydawnictwa/zyczenia.

3. Muzeum Podręczne

Sytuacja epidemiczna w kraju sprawia, że do interaktywnej pracy z odbiorcami wykorzystujemy w dużo większym stopniu sieć. Właśnie dlatego stworzyliśmy serwis „Muzeum podręczne” – ogólnodostępną i stale rozbudowywaną mediatekę: www.etnomuzeum.eu/muzeumpodreczne. Znajdziesz w niej m.in. krótkie filmy pozwalające wejrzeć w etnograficzną kolekcję oraz propozycje warsztatów przeznaczonych do pracy zdalnej, a także podcasty i zapisy zrealizowanych e-warsztatów.

4. Baza obiektów Muzeum Etnograficznego

Pod adresem www.etnomuzeum.eu/zbiory zapoznać się można z prezentacją wybranych obiektów z kolekcji MEK. To intrygująca mieszanka, w której łączą się ze sobą przedmioty codziennego użytku, narzędzia pracy, zabawki, dzieła sztuki, obiekty kultu i magii, fotografie, rękopisy, rysunki, dźwięki. Regularnie, raz w tygodniu, publikujemy nową historię, opracowaną dla Państwa przez nasz zespół.

5. Wydarzenia online

Zachęcamy do śledzenia informacji publikowanych na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych, gdzie będziemy zapraszać Państwa na różnego rodzaju wydarzenia online. W najbliższych dniach polecamy Państwa uwadze warsztaty rysunku pn. „Etnograficznym okiem”: https://etnomuzeum.eu/wydarzenia/etnograficznym-okiem-tropem-syberyjskim oraz warsztaty śpiewacze pn. „Wstęp do rozśpiewu”: https://etnomuzeum.eu/wydarzenia/wstep-do-rozspiewu-krakowskie-koledy

6. Oferta warsztatów online dla szkół

Zapraszamy do rezerwacji zajęć dla grup zorganizowanych, których formuła jest pomyślana tak, abyśmy mogli w bezpieczny sposób spotkać się z Wami w warunkach pandemii.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami zapraszamy do rezerwacji warsztatów online – nasz muzealny edukator prowadzi je na żywo z ekspozycji w Muzeum.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną, która dostepna jest pod tym linkiem.

Życzymy Państwu spokoju i zdrowia, do zobaczenia!