Zdjęcie statuetki konkursu.

Muzeum Etnograficzne wyróżnione w konkursie „Kraków bez barier”

Ogromnie miło nam poinformować, że Muzeum Etnograficzne zostało wyróżnione w tegorocznym konkursie „Kraków bez barier” w kategorii „Projekty społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami”. Doceniony został nasz konkurs na znak migowy pn. „Zamigaj MEK”.

Przy tej okazji przypominamy rozmowę na temat znaku z naszą koordynatorką dostępności, Olgą Błaszczyńską: kulturawrazliwa.pl/wiedza/zamigaj-mek/.

Konkurs „Kraków bez barier”, organizowany przez Urząd Miasta Krakowa, od kilkunastu lat promuje dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, a także inicjatywy, postawy i przedsięwzięcia, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają uczestniczyć w życiu miasta i pełniej korzystać z oferty różnych instytucji i firm.

Od ubiegłego roku konkurs „Kraków bez barier” funkcjonuje w rozszerzonej formule. Nagrodami i wyróżnieniami honorowane są zarówno firmy architektoniczne, które przystosowują obiekty i przestrzeń publiczną do potrzeb niepełnosprawnych, jak też twórcy innowacyjnych projektów badawczych i organizatorzy wydarzeń społecznych promujących Kraków jako miasto przyjazne osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

O konkursie oraz o wszystkich tegorocznych laureatach przeczytać można na stronie www.krakow.pl.