T T
Spotkanie przeprowadzone w ramach projektu. Przy stole siedzą trzy kobiety w maskach, tyłem do fotografa. Przed nimi stoi makieta przedstawiający folusz.

Muzeum dostępne

Treść

Właśnie dobiega końca nasz projekt „Być dla każdego”. Dostosowujemy naszą wystawę stałą do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Powstała ścieżka kilkunastu specjalnie zaaranżowanych i wyposażonych przystanków, oferujących osobom niewidzącym i niesłyszącym kontakt z prezentowanymi treściami i obiektami. Mamy audioprzewodniki, tablety z filmami w PJM oraz makiety 3D i materiały taktylne.

W działaniach na rzecz dostępności wspierają nas partnerzy projektu – Fundacja Kultury bez Barier oraz Zespół Szkół i Placówek pn. Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Ścieżkę udostępnimy, gdy tylko muzea na nowo otworzą się w Nowym Roku.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego program Kultura Dostępna