T T

MEK w Akcji COST!

Treść

Rusza nowa sieć międzynarodowej wymiany naukowej TRACTS w ramach COST Action. Zespół będzie poszukiwać odpowiedzi na pytanie o to, co nam dzisiaj mówią ślady? Czym w ogóle są? Jak duchy przeszłości wpływają na naszą przyszłość i za pomocą jakich technologii?

COST (The European Cooperation in Science and Technology) to program ramowy Unii Europejskiej służący tworzeniu międzynarodowych sieci badawczych przez realizację projektów tematycznych opartych o wymianę w obszarze nauki i technologii. Właśnie rozpoczyna się COST Action 20134 TRACTS (2021-2025), a tworzący ją  zespół zajmie się kategorią śladu jako ramą badawczą dla zmian klimatu, badań nad technologią i sprawiedliwością społeczną. Współpraca będzie połączeniem prowadzonych przez uczestników i uczestniczki badań i wymianą ich wyników. Udział biorą osoby i zespoły z Wielkiej Brytanii, Turcji, Izraela, Irlandii, Portugalii, Norwegii, Albanii, Serbii, Niemiec, Słowenii, Chorwacji, Polski, Austrii, Hiszpanii, Szwajcarii, Czech i Estonii.

Co ważne – współpraca zakłada stałe włączanie się w projekt nowych zainteresowanych!

Projektem kieruje dr Aimee Joyce ze szkockiego St. Andrew’s University, przedstawicielką MEK w Management Committee jest Magdalena Zych.

Więcej o sieci i projekcie: https://www.cost.eu/actions/CA20134/