T T
Fragment wystawy - zbliżenie na elementy stroju pochodzącego z Syberii na manekinach.

Marka Radia Kraków dla wystawy „Syberia. Głosy z Północy”

Treść

Z radością informujemy, że jury radiowego konkursu na najciekawsze wydarzenia kulturalne sezonu przyznało marcową i kwietniową Markę Radia Kraków wystawie „Syberia. Głosy z Północy”, prezentowanej w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.  

Serdecznie dziękujemy Radiu Kraków za to wyróżnienie i gratulujemy zespołowi kuratorskiemu: Andrzejowi Dybczakowi, Jackowi Kukuczce, Annie Zabdyrskiej, Magdalenie Zych.

„Syberia. Głosy z Północy” w Muzeum Etnograficznym to nie tylko ekspozycja, ale także projekt badawczy. Od 2016 roku badacze z Muzeum Etnograficznego wyprawiali się na Syberię w ślad za syberyjską kolekcją, by tam spotkać współcześnie żyjących ludzi. Wyprawy te, jak i badania archiwalne w innych kolekcjach syberyjskich pozwoliły rozwiązać kilka zagadek. Na wystawie zobaczymy m.in przywiezione z Północy futrzane ubrania, inuickie amulety, czy ślubny strój kobiecy będący także ubiorem szamanki.

Więcej na temat wystawy: https://etnomuzeum.eu/wystawy-czasowe/syberia-glosy-z-polnocy 

Nagrodzoną wystawę można oglądać w Domu Esterki (ul. Krakowska 46) do końca 2021 roku.

Markę Radia Kraków otrzymał również Zamek Królewskie na Wawelu za wystawę arrasów z kolekcji króla Zygmunta Augusta. Gratulujemy!

Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na stronie Radia Kraków: https://www.radiokrakow.pl/kultura/wybieramy-marke-radia-krakow-za-marzec-i-kwiecien-325531/