T T
Zdjęcie telefonu, na którym widać napis "Życzenia". Nad telefonem napis: Działamy / zapraszamy online.

Działamy / zapraszamy online!

Treść

W związku z obowiązującymi od 20 marca 2021 rozszerzonymi zasadami bezpieczeństwa, Muzeum Etnograficzne w Krakowie do odwołania zawiesza wstęp dla zwiedzających na wszystkie wystawy MEK. Od 20 marca działamy wyłącznie online. 
Nasze wystawy czekają na nowe otwarcie i na Was. 
 
W tym czasie, gdy nie możemy zaprosić Państwa na wystawy do budynków Muzeum, zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji aktywności online:  
 
1. Wydarzenia online 
 
Zachęcamy do śledzenia informacji publikowanych na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych, gdzie będziemy zapraszać Państwa na różnego rodzaju wydarzenia online.  
 
2. Oferta warsztatów online dla szkół 
 
Zapraszamy do rezerwacji zajęć dla grup zorganizowanych, których formuła jest pomyślana tak, abyśmy mogli w bezpieczny sposób spotkać się z Wami w warunkach pandemii. 
 
W związku z obowiązującymi obostrzeniami zapraszamy do rezerwacji warsztatów online – nasz muzealny edukator prowadzi je na żywo z ekspozycji w Muzeum. 
 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną, która dostępna jest pod tym linkiem. 
 
3. Kolekcja syberyjska – nowe spojrzenie 
 
W najbliższym czasie niestety nie możemy zaprosić Państwa na wystawę pt. „Syberia. Głosy z północy”, ale gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony www.etnomuzeum.eu/syberia, gdzie prezentujemy kolekcję syberyjską MEK wraz z materiałami audio i wideo z badań terenowych oraz dostępnymi danymi archiwalnymi. 
 
4. Kolekcja w kwarantannie 
 
Kolekcja w kwarantannie, to wirtualna wystawa, którą prezentujemy pod adresem: www.etnomuzeum.eu/kolekcjawkwarantannie. Składa się opowieści o rzeczach towarzyszących nam w czasie pandemii: w chwilach niepewności i grozy, radości i wzruszeń, w zmęczeniu, złości, w poczuciu bezsilności, osamotnienia. Zapraszamy do jej wspólnego tworzenia.  
 
5. Życzenia 
 
Naszą propozycją na wiosenne popołudnia jest publikacja wydawnictwa MEK pt. „Życzenia”. Ta książka to zbiór fascynujących opowieści o życzeniach oparty na bogatym zasobie źródeł etnograficznych i empirycznych. To efekt kilkuletnich kwerend i badań terenowych: ponad stu spotkań, rozmów i obserwacji. Dostępna jest bezpłatnie w formie e-publikacji oraz audiobooka pod adresem: www.etnomuzeum.eu/wydawnictwa/zyczenia
 
6. Muzeum Podręczne 
 
Sytuacja epidemiczna w kraju sprawia, że do interaktywnej pracy z odbiorcami wykorzystujemy w dużo większym stopniu sieć. Właśnie dlatego stworzyliśmy serwis „Muzeum podręczne” – ogólnodostępną i stale rozbudowywaną mediatekę: 
www.etnomuzeum.eu/muzeumpodreczne. Znajdziesz w niej m.in. krótkie filmy pozwalające wejrzeć w etnograficzną kolekcję oraz propozycje warsztatów przeznaczonych do pracy zdalnej, a także podcasty i zapisy zrealizowanych e-warsztatów. 
 
7. Baza obiektów Muzeum Etnograficznego 
 
Pod adresem www.etnomuzeum.eu/zbiory zapoznać się można z prezentacją wybranych obiektów z kolekcji MEK. To intrygująca mieszanka, w której łączą się ze sobą przedmioty codziennego użytku, narzędzia pracy, zabawki, dzieła sztuki, obiekty kultu i magii, fotografie, rękopisy, rysunki, dźwięki. Regularnie, raz w tygodniu, publikujemy nową historię, opracowaną dla Państwa przez nasz zespół.  
 
Życzymy Państwu spokoju i zdrowia. Do zobaczenia!