Coraz bliżej do udostępnienia zabytkowej kolekcji szklanych negatywów i fotografii

Treść

Z radością zawiadamiamy, że prace w ramach projektu Digitalizacja i udostępnienie zabytkowej kolekcji szklanych negatywów i fotografii z drugiej połowy XIX i początku XX wieku ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie są już w zaawansowanym stadium, a efekt prac będą mieli Państwo okazję zobaczyć we wrześniu na naszej stronie www.

Przez ostatni rok zespół pracowników Działu Dokumentacji Kontekstowej Kultur MEK wprowadzał cyfrowe kopie fotografii i uzupełniał informacje o nich w specjalnej bazie, z której będą mogli Państwo korzystać poprzez katalog zbiorów online.

Dzięki zaplanowanym funkcjonalnościom, jak przeszukiwanie zbiorów według autorów, miejscowości i słów kluczowych oraz możliwości wielokrotnego powiększenia obrazów i przyjrzenia się wszystkim planom i szczegółom fotografii a także przyjaznej, intuicyjnej formie graficznej każdy zainteresowany użytkownik z łatwością wyszuka zdjęcia ze swojej miejscowości lub interesującego go obiektu.

Realizację naszych pomysłów i planów wspierali specjaliści z firmy MobileMS - odpowiedzialni za system bazodanowy i programowanie portalu, firmy Openform – projektanci funkcjonalności i szaty graficznej portalu oraz Fundacji Widzialni, dzięki której nasze cyfrowe zasoby będą dostępne dla osób o specjalnych potrzebach, zgodnie ze standardem WCAG 2.1.

Projekt dofinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020, Działanie 2.1 E-administracja i otwarte zasoby, Poddziałanie 2.1.2 Cyfrowe zasoby regionalne oraz z budżetu Województwa Małopolskiego.