Na zdjęciu pusta sala kinowa lub teatralna. Bordowe fotele skierowane są w stronę sceny zasłoniętej kotarą.

Badania „Nasze życie w czasach zarazy" z Marką Radia Kraków

Miło nam poinformować, że prowadzone przez nas badania Nasze życie w czasach zarazy zostały wyróżnione Marką Radia Kraków za miesiąc Kwiecień 2020. Jak czytamy w uzasadnieniu:

Krakowskie Muzeum Etnograficzne nie traci kontaktu ze swoją publicznością. Podczas kwarantanny ogłosiło ankietę Nasze życie w czasach zarazy i mobilizuje widzów do tworzenia własnej, domowej kolekcji etnograficznej. – Muzealnicy zapraszają nas nie tylko do konsumowania, ale także do współtworzenia kultury – podkreślali jurorzy Marki Radia Kraków.

Badania Nasze życie w czasach zarazy są próbą zbudowania pamięci o niecodziennym czasie, jakim jest życie w czasach pandemii. W tym celu stworzyliśmy anonimowy kwestionariusz z pytaniami o codzienność, w którym prosimy o podzielenie się swoimi doświadczeniami, emocjami i spostrzeżeniami. To moment na chwilę refleksji nad tym, co dla nas w obecnej sytuacji jest ważne.

Ankieta została również przetłumaczona na Polski Język Migowy, dzięki czemu mamy nadzieję dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców, którzy zechcieliby podzielić się z nami swoimi refleksjami na temat przeżywania kwarantanny.