wejście do Muzeum

Aktualne zasady zwiedzania w MEK

w związku z COVID-19

W trosce o Państwa zdrowie wprowadziliśmy zasady zwiedzania naszych wystaw zgodne z obowiązującymi powszechnie przepisami oraz aktualnymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi zwiedzania (poniżej).

RATUSZ, PLAC WOLNICA 1
ZALECENIA DOTYCZĄCE ZWIEDZANIA WYSTAWY STAŁEJ
  • Wystawa stała jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–19.00.
  • Na wystawie stałej może jednocześnie przebywać do 40 osób, tak by mogli Państwo przemieszczać się bezpiecznie z zachowaniem dystansu społecznego.
  • Muzeum jest dostępne dla grup. Maksymalna liczba osób w grupie to 15. Istnieje również możliwość zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem.
  • Na miejscu prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów od drugiej osoby (zasada ta nie dotyczy rodziców z dziećmi do 13. roku życia, osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących, osób niepełnosprawnych, niemogących się samodzielnie poruszać, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunów).
  • Ze względów bezpieczeństwa prosimy o pozostawianie odzieży wierzchniej w szatni w odległości trzech wieszaków od siebie. Możecie również Państwo korzystać z osobistych, zamykanych szafek.
  • Podczas Państwa obecności w Muzeum prosimy o zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki oraz dezynfekcję rąk. Na miejscu są dostępne płyn do dezynfekcji oraz – dla chętnych – jednorazowe rękawiczki.

UWAGA: Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia osoby zaszczepione nie są wliczane do obowiązujących limitów dot. ilości osób mogących równocześnie zwiedzać wystawy. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a MEK nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób.

Liczymy na Państwa zrozumienie i odpowiedzialność. Równocześnie, w trosce o Państwa zdrowie, jak i zdrowie naszego zespołu, odradzamy wizytę w muzeum tym z Państwa, którzy mają objawy infekcji oraz podwyższoną temperaturę ciała.