Zbliżenie na dłonie osoby przeglądającej ksiażkę.

1.03–31.05.2020 | Wstrzymanie kwerend w Dziale Dokumentacji Kontekstowej Kultur MEK

Szanowni Państwo, z żalem informujemy, że stoimy przed koniecznością wstrzymania wszelkich kwerend w Dziale Dokumentacji Kontekstowej Kultur MEK, w terminie 1 marca–31 maja 2020 r. Zbiory nie będą też wówczas dostępne ani w czytelni, ani w formie elektronicznej.

Powodem jest kolejny, ściśle terminowy etap prac nad projektem pn. Digitalizacja i udostępnienie zabytkowej kolekcji szklanych negatywów i fotografii z drugiej połowy XIX i początku XX w. ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie (dofinansowano z RPO WM na lata 2014–2020).

Dziękujemy za zrozumienie dla powstałych utrudnień. Prace, które w tym projekcie wykonujemy, mają właśnie poszerzyć dostęp do zbiorów. Już w przyszłym roku zobaczą Państwo w galerii online prawie dwa i pół tysiąca fotografii, wraz z opisami.