T T
zdjęcie

Zespół

DYREKTOR

dr Antoni Bartosz
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 60 23

ZASTĘPCA DYREKTORA DS. PRACY Z ODBIORCĄ

Bożena Bieńkowska
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 60 23

ZASTĘPCA DYREKTORA DS. INFRASTRUKTURY I INWESTYCJI 

Józef Leniartek
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 60 23

 

SEKRETARIAT

Anna Sereda
sekretariat@etnomuzeum.eu
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 60 23 wew. 10; fax: 012 430 63 30


GŁÓWNA KSIĘGOWA

Joanna Rodzaj

rodzaj@etnomuzeum.eu 
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 62 86 wew. 16

 

GŁÓWNY INWENTARYZATOR ZBIORÓW

Jan Tomaszewski – st. kustosz
tomaszewski@etnomuzeum.eu 
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 55 63, 012 430 55 75 wew. 49

KONTAKT Z MEDIAMI I PROMOCJA
Barbara Sikora
sikora@etnomuzeum.eu 
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 60 23 wew. 34

 

Olga Łuczyńska-Gawron (urlop)

EDUKACJA
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 18 27
edukacja@etnomuzeum.eu

Anna Grajewska – koordynator
grajewska@etnomuzeum.eu

Olga Błaszczyńska
blaszczynska@etnomuzeum.eu 

Anna Szelingowska
szelingowska@etnomuzeum.eu  

Ludmiła Maruszewska – promocja
maruszewska@etnomuzeum.eu


Katarzyna Dorota

Ewelina Krawczyk

Nina Kulik

Agnieszka Lisowska

Barbara Mołas

Urszula Sobczyk

Mateusz Żebrowski

Natalia Ciemborowicz-Luber (urlop) 

DZIAŁ INFRASTRUKTURY I INWESTYCJI
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 75

Grzegorz Kurek

kurek@etnomuzeum.eu 
Iwona Matuła

matula@etnomuzeum.eu 
Aleksander Gałęziowski

ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 59 97 wew. 15 

Jacek Szymański
szymanski@etnomuzeum.eu

DOKUMENTACJA KONTEKSTOWA KULTUR (ARCHIWUM MEK)
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 55 63, 012 430 55 75 wew. 43

Anna Sulich-Liga – ​koordynator
sulich@etnomuzeum.eu

Barbara Kożuch
kozuch@etnomuzeum.eu

Mateusz Król 
krol@etnomuzeum.eu

Andrzej Sułkowski
sulkowski@etnomuzeum.eu

Anna Bujnowska
bujnowska@etnomuzeum.eu

Kamila Wasilewska-Prędki (urlop)

ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 63 42 wew. 39

Krystyna Reinfuss-Janusz
reinfuss@etnomuzeum.eu


BIBLIOTEKA
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 60 23 wew. 20

Małgorzata Zaród – kierownik, kustosz
zarod@etnomuzeum.eu

 

PION ZARZĄDZANIA ZBIORAMI


KULTURY LUDOWE POZAEUROPEJSKIE
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 60 23 wew. 21

Jacek Kukuczka – kustosz
kukuczka@etnomuzeum.eu 

Eleonora Tenerowicz – kustosz
tenerowicz@etnomuzeum.eu 

KULTURA MATERIALNA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 55 63, 012 430 55 75 wew. 61

Magdalena Dolińska – st. kustosz
dolinska@etnomuzeum.eu 

Justyna Masłowiec – kustosz
maslowiec@etnomuzeum.eu 

Piotr Worytkiewicz – st. kustosz
worytkiewicz@etnomuzeum.eu 

SZTUKA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 55 63, 012 430 55 75 wew. 57

Grzegorz Graff – kustosz
graff@etnomuzeum.eu 

Grażyna Mosio – st. kustosz
mosio@etnomuzeum.eu 

Beata Skoczeń-Marchewka – st. kustosz
skoczen.marchewka@etnomuzeum.eu 

KULTURA SPOŁECZNA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 55 63, 012 430 55 75 wew. 76  lub 77

Małgorzata Oleszkiewicz – st. kustosz
oleszkiewicz@etnomuzeum.eu 

Karolina Pachla-Wojciechowska – adiunkt

pachla.wojciechowska@etnomuzeum.eu 

Agnieszka Marczak
marczak@etnomuzeum.eu 

STROJE I TKANINY
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 55 63, 012 430 55 75 wew. 74

Elżbieta Pobiegły – st. kustosz
pobiegly@etnomuzeum.eu

Ewa Rossal
rossal@etnomuzeum.eu


INWENTARYZACJA I GROMADZENIE ZBIORÓW
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 55 63, 012 430 55 75 wew. 49

Jan Tomaszewski – gł. inwentaryzator zbiorów, st. kustosz
tomaszewski@etnomuzeum.eu 


Anna Grochal – kustosz
grochal@etnomuzeum.eu 

Anna Woźny – specjalista
wozny@etnomuzeum.eu 

Elżbieta Wójtowicz

KONSERWACJA I RENOWACJA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 55 63, 012 430 55 75 wew. 67

Karina Grzesiowska
Janusz Oleszkiewicz
Jan Ostroga

ostroga@etnomuzeum.eu  
Janina Prusak
Czesława Zamorska-Orwicz

PROJEKTY BADAWCZE
ul. Krakowska 46; 31-060 Kraków
tel. 012 430 63 42 wew. 36

Magdalena Zych – koordynator
zych@etnomuzeum.eu

Dorota Majkowska Szajer

majkowska.szajer@etnomuzeum.eu

ETNODIZAJN
ul. Krakowska 46; 31-060 Kraków
tel. 012 430 60 23 wew. 35

Katarzyna Piszczkiewicz – koordynator projektu
piszczkiewicz@etnomuzeum.eu

PRACOWNIA FOTOGRAFICZNA 
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 012 430 55 63 wew. 60

Marcin Wąsik

wasik@etnomuzeum.eu


KADRY
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 60 23

Joanna Obidowicz – główny specjalista ds. kadrowych

KSIĘGOWOŚĆ
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 012 430 62 86

Joanna Rodzaj – główna księgowa

rodzaj@etnomuzeum.eu 
Zofia Gumula – gł. specjalista

gumyla@etnomuzeum.eu 
Grzegorz Włosek – specjalista ds. księgowych

wlosek@etnomuzeum.eu
Agnieszka Wydra – specjalista ds. księgowych

wydra@etnomuzeum.eu 

RECEPCJA, OPIEKUNOWIE WYSTAW
Kazimierz Basista

Maria Chorąży

Danuta Dudziak

Agata Dukat-Szymańska

Bogusława Dzierwa

Krzysztof Dzierwa

Kamila Góra
Andrzej Kazanecki

Marta Kądziołka

Wojciech Nowak

Joanna Oberc

Genowefa Pawłowska
Kazimierz Rokosz
Grażyna Sadzik
Barbara Sosnowska-Styła
Beata Stabicka
Grażyna Wątroba