T T
zdjęcie

Zespół

DYREKTOR

dr Antoni Bartosz
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23

ZASTĘPCA DYREKTORA DS. PRACY Z ODBIORCĄ

Bożena Bieńkowska
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23

ZASTĘPCA DYREKTORA DS. INFRASTRUKTURY I INWESTYCJI 

Józef Leniartek
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23

 

SEKRETARIAT

Anna Sereda
sekretariat@etnomuzeum.eu
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23 wew. 10; fax 12 430 63 30


GŁÓWNA KSIĘGOWA

Joanna Rodzaj

rodzaj@etnomuzeum.eu 
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 62 86

 

GŁÓWNY INWENTARYZATOR ZBIORÓW

Jan Tomaszewski – st. kustosz
tomaszewski@etnomuzeum.eu 
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 49

KONTAKT Z MEDIAMI I PROMOCJA
Paulina Sobczyk
paulina.sobczyk@etnomuzeum.eu 
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23 wew. 34

 

Olga Łuczyńska-Gawron (urlop)

EDUKACJA
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 18 27
edukacja@etnomuzeum.eu

Aleksandra Migalska
migalska@etnomuzeum.eu   

Urszula Sobczyk
sobczyk@etnomuzeum.eu 

Natalia Ciemborowicz-Luber (urlop)
Anna Szelingowska (urlop)

Ludmiła Maruszewska – promocja
maruszewska@etnomuzeum.eu

Katarzyna Dorota

Ewelina Krawczyk

Nina Kulik

Agnieszka Lisowska

Barbara Mołas

Joanna Zbela


DZIAŁ INFRASTRUKTURY I INWESTYCJI
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 75

Grzegorz Kurek

kurek@etnomuzeum.eu 
Iwona Matuła

matula@etnomuzeum.eu 
Aleksander Gałęziowski

Jacek Szymański
szymanski@etnomuzeum.eu
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 59 97 wew. 15 

DOKUMENTACJA KONTEKSTOWA KULTUR (ARCHIWUM MEK)
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 43

Anna Sulich-Liga – ​kierownik
sulich@etnomuzeum.eu

Anna Bujnowska – adiunkt
bujnowska@etnomuzeum.eu

Mateusz Król – asystent
krol@etnomuzeum.eu

Andrzej Sułkowski
sulkowski@etnomuzeum.eu

Kamila Wasilewska-Prędki – adiunkt
wasilewska@etnomuzeum.eu 

Anna Sak – staż
sak@etnomuzeum.eu 

Krystyna Reinfuss-Janusz
reinfuss@etnomuzeum.eu

ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 63 42 wew. 39


BIBLIOTEKA
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23 wew. 20

Małgorzata Zaród – kustosz
zarod@etnomuzeum.eu

 

PION ZARZĄDZANIA ZBIORAMI


KULTURY POZAEUROPEJSKIE
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23 wew. 21

Jacek Kukuczka – kustosz
kukuczka@etnomuzeum.eu 

Eleonora Tenerowicz – kustosz
tenerowicz@etnomuzeum.eu 

KULTURA MATERIALNA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 61

Magdalena Dolińska – st. kustosz
dolinska@etnomuzeum.eu 

Justyna Masłowiec – kustosz
maslowiec@etnomuzeum.eu 

Olga Błaszczyńska – asystent
blaszczynska@etnomuzeum.eu

Mateusz Żebrowski – asystent
zebrowski@etnomuzuem.eu


SZTUKA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 57

Grzegorz Graff – kustosz
graff@etnomuzeum.eu 

Beata Skoczeń-Marchewka – st. kustosz
skoczen.marchewka@etnomuzeum.eu 

Leonia Brzozowska – staż
brzozowska@etnomuzuem.eu


KULTURA SPOŁECZNA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 76 lub 77

Małgorzata Oleszkiewicz – st. kustosz
oleszkiewicz@etnomuzeum.eu 

Karolina Pachla-Wojciechowska – kustosz

pachla.wojciechowska@etnomuzeum.eu 

Agnieszka Marczak – adiunkt
marczak@etnomuzeum.eu 

STROJE I TKANINY
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 73

 

Anna Grochal – kustosz
grochal@etnomuzeum.eu

Ewa Rossal – kustosz
rossal@etnomuzeum.eu  


INWENTARYZACJA I GROMADZENIE ZBIORÓW
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 49

Jan Tomaszewski – gł. inwentaryzator zbiorów, st. kustosz
tomaszewski@etnomuzeum.eu 

Anna Woźny
wozny@etnomuzeum.eu 

Elżbieta Wójtowicz
wojtowicz@etnomuzeum.eu 

KONSERWACJA I RENOWACJA
plac Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63, 12 430 55 75 wew. 67

Karina Grzesiowska
grzesiowska@etnomuzeum.eu 
Katarzyna Mazurek-Lebowska
mazurek.lebowska@etnomuzeum.eu 

Janusz Oleszkiewicz
oleszkiewiczj@etnomuzeum.eu 
Jan Ostroga

ostroga@etnomuzeum.eu  
Janina Prusak
Czesława Zamorska-Orwicz
zamorska.orwicz@etnomuzeum.eu 

PROJEKTY BADAWCZE
ul. Krakowska 46; 31-060 Kraków
tel. 12 430 63 42

Magdalena Zych – kustosz
zych@etnomuzeum.eu

Dorota Majkowska-Szajer – adiunkt

majkowska.szajer@etnomuzeum.eu

DZIAŁANIA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
ul. Krakowska 46; 31-060 Kraków
tel. 12 430 60 23 wew. 35

Katarzyna Piszczkiewicz – koordynator
piszczkiewicz@etnomuzeum.eu

PRACOWNIA FOTOGRAFICZNA 
pl. Wolnica 1; 31-060 Kraków
tel. 12 430 55 63 wew. 60

Marcin Wąsik

wasik@etnomuzeum.eu


KADRY
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 60 23, wew. 19

Joanna Obidowicz – główny specjalista ds. kadrowych

KSIĘGOWOŚĆ
ul. Krakowska 46; 31-066 Kraków
tel. 12 430 62 86

Joanna Rodzaj – główna księgowa

rodzaj@etnomuzeum.eu 
Zofia Gumula – gł. specjalista

gumula@etnomuzeum.eu 
Grzegorz Włosek – specjalista ds. księgowych

wlosek@etnomuzeum.eu
Agnieszka Wydra – specjalista ds. księgowych

wydra@etnomuzeum.eu 

RECEPCJA, OPIEKUNOWIE WYSTAW
Kazimierz Basista
Elżbieta Cegła
Maria Chorąży
Danuta Dudziak
Agata Dukat-Szymańska
Bogusława Dzierwa
Krzysztof Dzierwa
Kamila Góra
Marta Kądziołka
Joanna Oberc
Genowefa Pawłowska
Kazimierz Rokosz
Grażyna Sadzik
Wit Sałyk
Jerzy Siatka
Beata Stabicka
Krzysztof Wójcik
Alla Zakrevska