Zobacz więcej za pół ceny

Jeśli odwiedzicie Muzeum Etnograficzne w Krakowie w pierwszy weekend października, otrzymacie 50% zniżki na bilety wstępu na wystawę stałą i czasową.

Już po raz kolejny bierzemy udział w akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” i zapraszamy do zwiedzania wystaw w naszych dwóch oddziałach w promocyjnych cenach. Akcja trwa od 5 do 7 października.

Co będziecie mogli zobaczyć?

W Ratuszu na placu Wolnica 1 czeka na Was wystawa stała. Pochodzące z różnych regionów etnograficznych Polski obiekty są pogrupowane w mikrohistorie o kolejnych etapach życia człowieka, jego stosunku do przyrody, pracy, domu, twórczości, religii, obrzędu i do drugiej osoby. Wystawę stałą możecie więc traktować całościowo lub fragmentarycznie – brać na warsztat konkretne obiekty. My proponujemy cztery perspektywy: Od środka, Rytm życia, Rzeczy ludzkie oraz Nieobjęta ziemia.

Wystawa stała – ratusz, pl. Wolnica 1
pt.–nd. 10.00–19.00
Bilety (cena z 50% zniżką)*
N: 6,50, U: 3,50

Na wystawę czasowąObojętnie, gdzie to jest na świecie. Stanisław Baj, malarz – zapraszamy do Domu Esterki przy ulicy Krakowskiej 46, gdzie prezentujemy kilkadziesiąt obrazów, szkiców i grafik Stanisława Baja. Ale nie tylko. Także ważne dla niego książki i dźwięki. Prowadzą po niej komentarze artysty – fragmenty rozmów nagrywanych w Krakowie, Warszawie, Dołhobrodach. Baj opowiada o życiu, o przyjaźni, o samotności, o źródłach, o świetle, o zmroku, o tajemnicy, o czekaniu na to, co nieuchronne, i na to, co niespodziewane. Przypomina, jak fascynującą przygodą może być sztuka. Obojętnie, gdzie się jest na świecie.

Wystawa czasowa – ul. Krakowska 46
pt.–nd. 10.00–19.00
Bilety (cena z 50% zniżką)*
N: 4,50, U: 3,00

* W dniu 5 października (piątek) sprzedaż biletów z 50% zniżka obowiązuje od godziny 17.00.