Spotkanie ze Stanisławem Bajem | Wprawki portretowe

UWAGA: Ze względu na ogromne zainteresowanie warsztatami, lista rezerwacji jest już zamknięta.

------------------------------

„Od początku uczono mnie, co jest ważne, jeśli chodzi o prostego człowieka. W ogóle o każdego. Obojętnie, gdzie to jest na świecie. Jedną z najważniejszych wartości jest ludzka godność. To jest wartość uniwersalna”.

23 września, o 16:00 zapraszamy do Domy Esterki na spotkanie i warsztaty pod okiem artysty Stanisława Baja.

Rozpoczniemy od spotkania i rozmowy ze Stanisławem Bajem w tej części wystawy, gdzie prezentowane są portrety jego ulubionych modeli. Artysta przybliży nam swój warsztat i spojrzenie na proces portretowania, które traktuje przede wszystkim jako spotkanie z drugim człowiekiem, krótki moment zetknięcia z czyimś osobistym światem, z innym życiem. Ale tylko na chwilę, na trochę...

W części warsztatowej do dyspozycji uczestników będzie papier, węgle, ołówki i farby temperowe. Mile widziani początkujący amatorzy – także ci, którzy chcą spróbować swoich sił plastycznych pierwszy raz. Będziemy próbować, bawić się, ale i starać się sprostać ambitnemu, postawionemu przez Mistrza zadaniu, które wymaga nie tyle wprawnej ręki, co namysłu. I naprawdę twórczej pracy.

Informacje praktyczne:

Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje rezerwacja, ilość miejsc ograniczona.

UWAGA: Lista rezerwacji jest już zamknięta. Nie przyjmujemy nowych zapisów.

Informacje: Anna Szelingowska, szelingowska@etnomuzeum.eu, tel. 012 430 18 27.

Przyjmujemy do 30 osób. Zapewniamy materiały.