zdjecie

Tam i tu - Na dachu świata

miniwykłady dla dzieci i rodziców

Tam i Tu, tym razem na niebotycznych wysokościach. Wśród najwyższych gór świata. Wśród jaków i śpiewu buddyjskich mnichów. Spotkanie poświęcone będzie trzem państwom - Tybetowi, Nepalowi i Królestwu Buthanu. Będzie to doskonała okazja, żeby opowiedzieć o panu, którego do dziś przezywamy Buddą.

O cyklu:
Spotkania mają charakter dostosowanych do poziomu dziecka, humorystycznych mini-wykładów, przeplatanych zabawami ruchowymi i dźwiękowymi. Podczas każdego spotkania pojawi się także pochodząca z omawianego regionu opowieść – baśń lub mit, która lepiej pomoże zrozumieć to, że w różnych stronach świata ludzie są i bardzo różni… i bardzo podobni jednocześnie. Sięgniemy także do nieeksponowanych na co dzień obiektów z kolekcji pozaeuropejskiej MEK.

Zajęcia mają charakter otwarty (nie prowadzimy zapisów).
Sugerowany wiek uczestników to 5 - 10 lat.
Wszystkie dzieci zapraszamy na warsztaty razem z rodzicami.

Informacje praktyczne:

Godzina: 17.30 - 18.30
Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1
Cena: 7 zł od osoby; Bilet rodzinny (2 opiekunów + dziecko/2 dzieci + opiekun): 15 zł, każda następna osoba dopłaca 7 zł.
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

Informacje: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub tel.:12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.