Wojciech Nowicki w Zakopanem

Muzeum Etnograficzne w Krakowie i Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z Wojciechem Nowickim w Zakopanem.

Spotkanie będzie połączone z promocją książki „Tuż obok”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne i Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

W swojej najnowszej książce Wojciech Nowicki sięga po zbiór fotografii, tzw. tekę Schultza*, sprzed wieku. Patrząc na te specyficzne zdjęcia, rekonstruuje. Odbudowuje fragment po fragmencie, odkrywając przy okazji, czym była teka Schultza i jakim celom miała służyć. Próbuje też opowiedzieć i zrozumieć świat, który zniknął. W końcu fotografie to „źródło zachęty do dedukowania, spekulacji i fantazjowania”.

Warto wpisać do kalendarza

Spotkanie z Wojciechem Nowickim w Zakopanem
19 października, godz. 18.00
Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem
os. Łukaszówki 4a
Spotkanie poprowadzi Maciej Krupa
– wstęp wolny –

*Teka Schultza to zbiór fotografii zachowany w krakowskim Muzeum Etnograficznym. Liczy ponad tysiąc dwieście zdjęć powstałych w okresie I wojny światowej na obszarze zajętym przez wojska niemieckie po szybkim ruchu frontu wschodniego.