Zdjęcie z warsztatów ze śpiewu terapeutycznego

Wstęp do Rozśpiewu | śpiew terapeutyczny

Spotkanie ze śpiewem terapeutycznym jest skierowane do osób, które chcą i lubią śpiewać, ale mają w różnego rodzaju blokady, wstyd lub wątpliwości, które chciałyby przepracować. Warsztaty 24 kwietnia poprowadzi Katarzyna Paterek.

Śpiew jest jednym z bardzo ważnych narzędzi w komunikacji z innymi ludźmi, sposobem na wyrażanie siebie, pozwala uwalniać napięcia i emocje. Na warsztatach z  będziemy pracować nad tym, co jest dla nas ważne w śpiewaniu - co trudne, co przyjemne, co dzieje się wtedy nie tylko w gardle, ale przede wszystkim w ciele, w głowie, w sercu, w emocjach. Co jeszcze? Będziemy sobie opowiadać, doświadczać, przeżywać.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą rozwijać swoją świadomość, swoje śpiewanie wśród ludzi i przeżywanie śpiewu. Wspólnie będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące naszego śpiewu, pracować z ciałem i głosem, oddychać, wzdychać, rozmawiać, śpiewać, pogłębiać samoświadomość.

Podczas spotkania:
• poćwiczymy otwieranie i wzmacnianie swojego głosu,
• zwrócimy uwagę na świadomość swojego ciała w śpiewie i emocjach z nim związanych,
• uporządkujemy swoją wiedzę o sobie w śpiewie, o tym dlaczego śpiewasz, co lubisz, a czego nie lubisz w śpiewaniu,
• spróbujemy nazywać swoje emocje podczas śpiewu.

Grupa ma cel rozwojowy, nie jest grupą terapeutyczną.

Prowadzenie:
Kasia Paterek- trenerka, animatorka społeczna, aktywistka, terapeutka, pracowniczka socjalna. W pracy używa swoich doświadczeń warsztatowych z własnej nauki pieśni, jak również podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach (TSR) oraz psychologii procesu. Śpiewa odkąd pamięta, szczególnie lubi śpiewać w grupach. Od lat prowadzi warsztaty rozwojowe dla grup. Lubi towarzyszyć ludziom w odkrywaniu ich zasobów, wspierać w poznawaniu swoich mocnych stron. Podczas zajęć śpiewania terapeutycznego poszukuje szczególnie tych momentów, kiedy ludzie przestają wstydzić się swojego śpiewu wśród innych

Informacje szczegółowe:
Termin: 24 kwietnia, g. 19.00-22.00
Miejsce: Muzeum Ratusz, pl. Wolnica 1

Koszt uczestnictwa: 45zł* przy zapisie i wpłacie do 22.04.
*w dniu wydarzenia 50 zł.

Płatność przelewem. Dane:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM.S.UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971

Tytuł: Rozśpiew - śpiew terapeutyczny

Potwierdzenie przelewu prosimy przesłać na adres:
dorota@etnomuzeum.eu

Decyduje kolejność zgłoszeń.