T T
zdjęcie z warsztatów

Rozśpiew - Pieśni Piękne

warsztaty śpiewu tradycyjnego dla młodzieży i dorosłych

Podczas warsztatów zajmiemy się Pieśniami Pięknymi, które wywodzą się z tzw. późnej liryki (czasy przed i powojenne). Często inspirowane muzyką miejską, zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Zwane także pieśniami odrzuconymi, poprzez fakt deprecjonowania ich przez etnologów i badaczy jako materiał o niskiej wartości naukowej. Większość z nich porusza tematy zarówno damsko-męskie, jak i egzystencjalne. Po wysłuchaniu historii często mówi się: „jakie to piękne!”.

Repertuar ten jest na wsi żywy i budzi szczere emocje, jest często i chętnie wykonywany, nawet przez wybitne śpiewaczki, obeznane w repertuarze obrzędowym i archaicznym.

Stopień zaawansowania w śpiewie tradycyjnym nie ma znaczenia. Na zajęciach dostępne będą teksty. Pieśni uczyć się będziemy „ze słuchu”, a nie z zapisu nutowego.

 

O cyklu:

Warsztaty śpiewu skierowane są zarówno do osób już śpiewających, jak i tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z muzyką tradycyjną. Zaproszeni przez nas prowadzący to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy nie tylko nauczą emisji głosu i specyfiki konkretnego sposobu wykonywania pieśni, ale również przekażą swoją wiedzę i doświadczenie związane z danym tematem.

 

Informacje praktyczne:

  • Termin:
10 lutego (sobota) 2018 – 10.00-13.00/15.00-18.00 (2 godzinna przerwa na obiad)
11 lutego (niedziela) 2018 10.00-14.00
  • Cena: 130 zł PLN ( przy zapisach do 31 stycznia 120zł) 


Zapisy oraz wszelkie informacje: Katarzyna Dorota; dorota@etnomuzeum.eu