Zdjęcie z warsztatów Rozśpiew.

Rozśpiew | pieśni miłosne, zalotne, weselne

26 i 27 stycznia zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku warsztaty śpiewu tradycyjnego z cyklu Rozśpiew: pieśni miłosne z Olgą Kozieł.

Na warsztatach skupimy się na pieśniach tradycyjnych o miłości w różnych odsłonach – zauroczeniu, tęsknocie, małżeństwie, życiu po ślubie, doli, trosce, macierzyństwie itp. Poznamy pieśni pochodzące głównie z Lubelszczyzny.

Zajęcia poświęcone technice śpiewu tzw. otwartym głosem.

W programie:rozgrzewka, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia głosowe, techniki wydobywania dźwięku na rożne sposoby. Zwrócimy uwagę na cechy stylistyczne i wykonawcze śpiewaków.

Informacje szczegółowe:

Termin:
26 stycznia: 11:00–19:30 (14:30-16:30 przerwa obiadowa)
27 stycznia: 10:00–14:00 (krótka przerwa w trakcie)
Miejsce: MEK Ratusz, pl. Wolnica 1
Koszt: 220 zł/osoba* lub 200 zł (przy zapisie do 11.01)

Rezerwację miejsca gwarantuje opłata zajęć. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje i rezerwacje: Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzeum.eu

O prowadzącej:
Olga Kozieł – śpiewaczka, pedagożka, gra na trąbce i bębenku obręczowym, tańczy. Absolwentka I St. Szkoły Muzycznej, Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, stypendystka programu Erasmus w Katholieke Universiteit Leuven (Belgia) oraz absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2005 roku rozwija swoje zainteresowania związane z muzyką tradycyjną. Wielokrotnie uczestniczyła w festiwalach muzycznych poświęconych muzyce tradycyjnej (Wszystkie Mazurki Świata, Najstarsze Pieśni Europy, Festiwal Tradycja w Moskwie), jak i muzyce improwizowanej, eksperymentalnej (Umlaut Festival we Paryżu, Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, Warszawska Jesień, Huddersfield Contemporary Music Festival). Członkini zespołów śpiewaczych (Sekunda Mała, Z Lasu, Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej, Lubelski Komitet Pożegnalny), kapel (Kapela Basi Michalec, Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego, Warszawsko–lubelska orkiestra dęta), projektów muzycznych (kr39, Trzy dźwięki, Gorzkie Żale, Lithaniae, Lumpeks), kuratorka cyklu „koncerty domowe”.

Od kilku lat wyjeżdża na wyprawy po Polsce, Ukrainie, Białorusi, Rosji i Serbii w poszukiwaniu starych melodii, opowieści i tańców. W 2017 r. była współprowadzącą pilotażowego projektu

„Tutejsi. Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego”. Tegoroczna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pomysłodawczyni i liderka projektu „Wołyń w pieśniach” poświęconego opowieściom i wspomnieniom zachowanym w pamięci przedwojennych mieszkańców województwa wołyńskiego, dziś mieszkających w powiecie chełmskim przy granicy polsko–ukraińskiej, którą naturalnie wyznacza rzeka Bug. Projekt otrzymał dwukrotne finansowanie stypendialne Prezydenta Miasta Lublin. W czerwcu br. ukazała się płyta o tym samym tytule.

Od 2008 r. prowadzi warsztaty śpiewu dla dorosłych, a od dwóch lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci prowadząc zajęcia rytmiki w przedszkolu oraz zajęcia umuzykalniające w Fundacji Sto Pociech.