Recykling drewna

W ramach XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych zapraszamy na rodzinne warsztaty połączone z wernisażem wystawy zabawek zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 przy ul. Dobczyckiej, którzy są specjalistami w dziedzinie twórczego recyklingu.

Wraz z Alicją Muchą, wybitną nauczycielką i pedagożką, przerabiali już plastikowe butelki i zakrętki na zwierzaki z Zakręconego Zoo. Przerabiali papier i karton by stworzyć Kartonowe Miasto. Teraz przyszła pora na drewno. Aby stworzyć obiekty na wystawę nie kupili ani jednego kawałka drewna czy sklejki. Po prostu rozejrzeli się po pracowni technicznej i użyli samych odpadów po produkcji większych obiektów stolarskich albo zmienili funkcje i wygląd czegoś co już im się znudziło. Korzystali też z małych kawałków drewna które morze wyrzuciło na plażę a oni je zbierali podczas spacerów na wyjeździe Zielonej Szkoły. W trakcie prac okazało się, że najciekawsze projekty to nie te podejrzane na Pintereście ale te, które zaprojektowała Gabriela Krawczyk, uczennica, która bardzo lubi zwierzęta. Ma wiele swoich ulubieńców np. alpaki - stąd cała ich rodzina. Z rozmachem i talentem naszkicowała większość drewnianych zwierzaków. To była bardzo satysfakcjonująca całoroczna praca dla wszystkich.

Podczas wernisażu, każdy będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w twórczym recyklingu. Będzie można stworzyć zabawkę, ozdobę, a może nawet abażur lampy z drewna, papieru i plastiku, których dotychczasowe zastosowanie już się wyczerpało.

Informacje praktyczne:

• Termin: 10 czerwca, 14:00 - 17:00, Ratusz, plac Wolnica 1
  • Wydarzenie bezpłatne
  • Nie ma konieczności rezerwacji miejsc, wydarzenie otwarte
  • Informacje: Olga Błaszczyńska, 533 325 435 (także SMS), blaszczynska@etnomuzeum.eu

Wydarzenie realizowane w ramach festiwalu "Kocham Kraków z wzajemnością".