Grafika informująca o Przestrzeni Życzliwości

Przestrzeń życzliwości | warsztaty / działania / spotkania

16 czerwca Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na ulicę Mostową, którą na jeden dzień zmienia w Przestrzeń życzliwości – strefę wypełnioną rozmowami, warsztatami i twórczymi działaniami.

Formuła spotkania zaprasza do interakcji i współdziałania w przestrzeni sześćdziesięciu metrów chodnika oraz otaczającej zieleni. Zapraszamy do dzielenie się historiami, pomysłami oraz intuicjami dotyczącymi życzliwości.  Spróbujemy poćwiczyć gesty serdeczności i zbudować most porozumienia. Zbadamy co jest potrzebne aby nasza twarz, mimika, ruch ciała wyrażała życzliwość w sposób zrozumiały dla innych. Będzie też okazja do podziękowania sobie i naszym bliskim – za codzienne zwykle cuda: przygotowanie śniadania, empatyczne spojrzenie, posegregowanie skarpetek.

Specjalnie na to wydarzenie przygotowana została aranżacja przestrzeni ulicy autorstwa Justyna Mazur. Artystka sięgnęła po słowa oraz zwroty wyrażające życzliwość i nadrukowała je na miękką, ręcznie barwioną tkaninę. Z pociętych fragmentów materiału uszyła barwną kurtynę,  która zostanie rozwieszona wzdłuż ulicy.

Formuła Przestrzeni życzliwości zaprasza wszystkich do swobodnej interakcji i wypowiedzi. W aurze czerwcowej niedzieli, w sąsiedztwie lokalnych kawiarni będzie można sprawdzić na czym polega moc życzliwości i jaką siłę mogą mieć słowa w działaniu.

Przyjdź, zatrzymaj się, zadziałaj – współtwórz w raz z nami Przestrzeń życzliwości.

Informacje praktyczne:

Termin: 16 czerwca (niedziela), godz. 11.00 – 16.00
Miejsce: ul. Mostowa numer 1 - 3

WSTĘP WOLNY! Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek.

Partnerzy wydarzenia:
LOKATOR kawa&książki
BARaWINO

Zespół prowadzący warsztaty: Barbara Mołas, Joanna Zbela, Ewelina Krawczyk, Katarzyna Dorota, Justyna Mazur, Karolina Domańska, Konrad Filipiak

Aranżacja plenerowa: Justyna Mazur (Litograf)

Koncepcja i koordynacja: Anna Grajewska

Kontakt: Anna Grajewska, e-mail: grajewska@etnomuzeum.eu lub (12) 430 18 27

Projekt Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja, realizowany przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dofinansowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Święta Małopolski 2019.

Patronat medialny: Radio Kraków