T T
zdjęcie

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

Jeśli odwiedzicie Muzeum Etnograficzne w Krakowie w trzeci weekend marca, otrzymacie 50% zniżki na bilety wstępu na wystawę stałą i czasową. 

Już po raz kolejny bierzemy udział w akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” i zapraszamy do zwiedzania wystaw w naszych dwóch oddziałach w promocyjnych cenach. Akcja trwa od 15 do 17 marca.

Co będziecie mogli zobaczyć?

W Ratuszu na placu Wolnica 1 czeka na Was wystawa stała. Pochodzące z różnych regionów etnograficznych Polski obiekty są pogrupowane w mikrohistorie o kolejnych etapach życia człowieka, jego stosunku do przyrody, pracy, domu, twórczości, religii, obrzędu i do drugiej osoby. Wystawę stałą możecie więc traktować całościowo lub fragmentarycznie – brać na warsztat konkretne obiekty. My proponujemy cztery perspektywy: Od środka, Rytm życia, Rzeczy ludzkie oraz Nieobjęta ziemia.

Wystawa stała – ratusz, pl. Wolnica 1
pt.–nd. 10.00–19.00
Bilety (cena z 50% zniżką)*
N: 6,50, U: 3,50

Z kolei w Domu Esterki przy ulicy Krakowskiej 46 polecamy Waszej uwadze wystawę czasową –Widok zza bliska. Inne obraz Zagłady. Na wystawie są prezentowane prace, które opowiadają o wojnie widzianej z bardzo bliskiej perspektywy. Część z nich celowo lub przypadkiem ujęła Zagładę, pokazując ją jako tragedię Żydów, martyrologię Polaków lub uniwersalny dramat ludzkości. Prezentowane dzieła pochodzą z polskich i niemieckich publicznych kolekcji etnograficznych oraz zbiorów prywatnych.

 

Wystawa czasowa – ul. Krakowska 46
pt.–nd. 10.00–19.00
Bilety (cena z 50% zniżką)*
N: 4,50, U: 3,00


* W dniu 15 marca (piątek) sprzedaż biletów z 50% zniżką obowiązuje od godziny 17.00.