Zdjęcie artystów z ZSS nr 11

Papier, nożyce, glina. Artyści i artystki z 11-tki

9 czerwca o g. 11 zapraszamy na niecodzienny pokaz prac stworzonych przez artystów i artystki z Zespołu Szkół Specjalnych numer 11.

Punktem wyjścia prezentowanych dzieł są różne nurty sztuki współczesnej, twórczo zinterpretowane przez młodych twórców. Niektórzy malowali szczotką do podłogi, niektórzy  na kole garncarskim lub palcami. W ruch poszły również pipetki do tuszu, łopatki do ciast i szpachelki murarskie przywiązane do wózka elektrycznego. Wszystkie te niecodzienne techniki i narzędzie będzie można zobaczyć na filmie dokumentującym proces malowania.

Osobny rozdziałem na wystawie będzie sztuka ceramiki. Twórców interesowały małe formy użytkowe jak i wyjście w stronę kompozycji przestrzennych. Stąd będzie można zobaczyć zarówno drobną biżuterie, ceramikę stołową jak i małe rzeźby.

Artyści i artystki pracujący na papierze: Gabriela Krawczyk, Małgorzata Jezioro, Konrad Chochół, Piotr Poznański, Bartłomiej Barnaś, Jakub Surma, Aleksandra Pawelec, Piotr Dziegciarz, Kacper Górszczyk

Artyści i artystki pracujący z gliną: Magdalena Sołtysik, Gabriela Bombińska, Wojciech Miętka, Katarzyna Kromka, Anna Kowal, Jan Laski, Patryk Pardyjak

Z nożyczkami czasami pracowali asystenci artystów i artystek: Alicja Mucha, Krystyna Oleksy, Piotr Kasprzycki, Sylwia Woźniak, Dominik Piekarski

Informacje praktyczne:

Termin: 9 czerwca (niedziela), g. 11:00

Miejsce: MEK Ratusz, pl. Wolnica 1

Wstęp wolny, nie obowiązuje rezerwacja miejsc.

Informacje: Anna Grajewska, 12 430 18 27, grajewska@etnomuzeum.eu

Wydarzenie organizowane w ramach XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych - Kocham Kraków z Wzajemnością.