Zdjęcie asamblażu

Pamiątka rodzinna. Rzeczy od nowa | warsztaty artystyczne

Co można wyczytać ze starej fotografii? Jak bezpiecznie przechowywać domowe archiwa? Czym się różni domowa kolekcja od muzealnej? Co można, a czego nie należy robić archiwizując pamiątkowe pocztówki, listy, fotografie?

Na warsztatach pokażemy jak można samemu zadbać o rodzinne pamiątki lub artystycznie je przetworzyć. Podejmiemy temat ekspozycji archiwaliów w przestrzeni. Jedno wybrane przez każdego uczestnika i uczestniczkę zdjęcie posłuży do twórczej reinterpretacji fragmentu domowego archiwum. Sięgniemy po technikę transferu obrazu fotograficznego na porcelanę oraz przećwiczymy komponowanie asamblażu.

• Informacje praktyczne:

Termin: 22 marca, piątek, g. 16.00–18.00

Prowadzenie: Justyna Mazur/ Litograf Studio oraz Anna Sulich – Liga (Muzeum Etnograficzne w Krakowie)

Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1

Rezerwacje: organizatorzy Studenckiego Tygodnia Sztuki. Więcej informacji na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.