Miesiąc Fotografii w Krakowie – weekend otwarcia

W ramach tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane w Muzeum Etnograficznym podczas weekendu otwarcia.

27.05.18 godz. 12.00

Ratusz, plac Wolnica 1

Migracje – panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi.
Udział wezmą: Inga Hajdarowicz, Iris Sikking
Artyści uczestniczący w panelu: Tudor Bratu, Sander Breure & Witte van Hulzen, Daniela Friebel, Anaïs López, Armand Quetsch, Łukasz Skąpski, Katja Stuke & Oliver Sieber
Moderator: Łukasz Zaremba

25.05.18 godz. 11.00 - 12.00

Dom Esterki, ul. Krakowska 46

Artysta obecny

Spotkanie z artystami: Tudor Bratu, Daniela Friebel, Łukasz Skąpski.

Wystawy w ramach MFK prezentowane w Muzeum Etnograficznym oglądać można od 25 maja.

Szczegółowy program festiwalu: photomonth.com/pl/

Miesiąc Fotografii w Krakowie to jeden z najważniejszych festiwali fotograficznych w Europie, który od lat podejmuje aktualne tematy społeczne, prezentując prace znanych i cenionych artystów wizualnych. Do stworzenia Programu Głównego szesnastej edycji festiwalu zaproszona została Iris Sikking, niezależna kuratorka, z wykształcenia montażystka filmowa oraz historyczka fotografii.

Szesnasta edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie łączy opowieści i obrazy, próbując uchwycić temat przewodni, czyli „Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego”. W centrum rozważań tegorocznego festiwalu pojawia się nieustanny przepływ ludzi, informacji i substancji poprzez granice rozrastających się obszarów miejskich, wirtualnej cyberprzestrzeni i zagrożonych terenów przyrodniczych.

W „Przestrzeni przepływów” zostaną zaprezentowane projekty takich twórców jak Eva Leitolf, Jules Spinatsch, Salvatore Vitale, Katja Stuke i Oliver Sieber, Agata Grzybowska, Antoinette de Jong i Robert Knoth, Rune Peitersen, członkowie kolektywu Sputnik Photos, Agnieszka Rayss i Michał Łuczak.

Wszystkie projekty prezentowane będą w formie jednej wystawy zbiorowej podzielonej na dziesięć przestrzeni wystawienniczych. W Muzeum Etnograficznym prezentowane będą cztery z nich (więcej).