Koncert pieśni „Pochwalmyż wszytcy społem”

Zapraszamy na koncert średniowiecznych i renesansowych utworów na Adwent oraz Boże Narodzenie w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej „Canticum Novum” pod dyrekcją Elżbiety Marii Ptak.

Słowo: Anna Niedźwiedź

Informacje praktyczne:
niedziela, 17 grudnia, godz. 17.00
Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie, Ratusz – hol na parterze (pl. Wolnica 1).

Koncert towarzyszy wystawie „Mapy miasta. Dziedzictwa i sacrum w przestrzeni Krakowa”.

Po koncercie, ok. godz. 18.00, zapraszamy do budynku Esterki (ul. Krakowska 46) na wspólne zwiedzanie wystawy.

Zespół Muzyki Dawnej „Canticum Novum” powstał w 1988 r. Działa przy Krakowskim Forum Kultury (dawnym Śródmiejskim Ośrodku Kultury). Założycielką i dyrygentką Zespołu jest Elżbieta Maria Ptak. Na repertuar Zespołu składają się sakralne i świeckie zabytki muzyczne z czasów średniowiecza i renesansu. Członkami Zespołu są amatorzy, miłośnicy dawnego śpiewu. Stylizowane stroje wykonawców i atmosfera zabytkowych wnętrz, w których wykonywane są koncerty, wprowadzają współczesnych słuchaczy w kulturę dawnych wieków.

Informacja dla zwiedzających: Ze względu na miejsce organizacji koncertu, w niedzielę od godz. 17.00 nie będzie można zwiedzać części ekspozycji stałej znajdującej się na parterze Ratusza (izba Krakowska, izba podhalańska, folusz, olejarnia, izba szkolna). Za utrudnienia przepraszamy!