Zdjęcie z rodzinnej pracowni stolarskiej

Gwiazdka z nieba | rodzinna pracownia stolarska

UWAGA! Miejsca rozeszły się w mig, lista rezerwacji jest już zamknięta. Dziękujemy za zainteresowanie!

Kolejna edycja warsztatów w rodzinnej pracowni stolarskiej MEK już w Dzień Dziecka - 1 czerwca. Na warsztaty zapraszamy opiekunów z dziećmi od piątego roku życia.

W projekcie Życzenia przyglądamy się różnym praktykom kulturowym, które stwarzają ramy dla wyrażania naszych potrzeb. Część z nich opiera się na wypowiadaniu słów, a część potrzebuje materii – przedmiotu, który pełni rolę talizmanu, prezentu towarzyszącemu nam na co dzień i w chwilach wyjątkowych.

W Dzień Dziecka zapraszamy do spojrzenia w niebo i uchwycenia w materii drewna spadającej gwiazdy. Choć to lato, punktem wyjścia będzie uniwersalna konstrukcja gwiazdy kolędniczej. Wzbogacą ją dziecięce marzenia, które będzie można wprowadzać w ruch. Podobnie jak przysłowiowa „gwiazdka z nieba” ma ona inspirować dzieci do wypowiadania życzeń i dać napęd do ich spełniania.

Praca z drewnem daje dzieciom i dorosłym możliwość konstruowania przedmiotów wedle własnego życzenia. Działanie z materią wprowadza w ruch wyobraźnię i ręce, daje przestrzeń do kreatywności i samodzielnego podejmowania decyzji. Wzmacnia poczucie sprawczości, pozwala na sformułowanie i wypowiedzenie swoich potrzeb i pragnień.

Informacje praktyczne:

Na warsztat zapraszamy opiekunów wraz z dziećmi od 5 roku życia.

Termin: 1 czerwca (sobota ), g. 14.00–16.00
Prowadzenie: Agnieszka Nowakowska
Miejsce: MEK, Ratusz, plac Wolnica 1

Informacje i rezerwacje: Anna Grajewska, grajewska@etnomuzeum.eu, tel. 12 430 18 27

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja, realizowany przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dofinansowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.