Grafika do warsztatów Etnokalendarz

Etnokalendarz | Cztery żywioły: woda

Ile szklanek wody potrzeba do przygotowania jednej szklanki herbaty, kanapki z serem lub tabliczki czekolady? Skąd czerpały siłę dawne sprzęty do czerpania wody? Czy mycie rąk może być związane z wiarą? Odpowiedzi na te i inne pytania to woda na młyn lutowego Etnokalendarza!

Niedziela, 17 lutego upłynie w MEK pod znakiem wody. Wraz z partnerem merytorycznym Etnokalendarza – Polską Akcją Humanitarną – poszukamy jej w naszym otoczeniu i w nas samych.

Zanurzymy się w świecie podań o cudownych zdrojach i niezwykłych mieszkańcach mokradeł, jezior i rzek. Sięgniemy do źródeł zwyczajów łączących wodę z miłością, urodą, dobrobytem i zdrowiem. Sprawdzimy, jaka wiedza płynie z dawnych zasad ograniczających dostęp do wody. Przekonamy się też, czym jest wirtualna woda i jak codzienne wybory mieszkańców Krakowa mogą wpływać na dostęp do wody pitnej w odległych zakątkach błękitnego globu.

NIEDZIELNE WARSZTATY SĄ TŁUMACZONE NA POLSKI JĘZYK MIGOWY.

Zapraszamy!

Informacje praktyczne:
Termin

17 lutego, niedziela, g. 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 13.00)

Uwaga: ze względu na żałobę narodową warsztaty odbędą się wyjątkowo tylko w niedzielę, 17 lutego. Warsztaty sobotnie (16 lutego) nie odbędą się.

Niedzielne warsztaty są tłumaczone na Polski Język Migowy.

Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.

Informacje:
Urszula Sobczyk, sobczyk@etnomuzeum.eu, 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00