grafika promująca cykl

Etnokalendarz - Świat od kuchni

weekendowe warsztaty rodzinne

Kwietniowy Etnokalendarz będzie smakowitym kąskiem dla entuzjastów gastronomii! Dowiemy się skąd jedzenie wziąć, jak je przyrządzić i z kim się nim podzielić na różnych szerokościach geograficznych. Będziemy badać smakując i wąchając.  Porozmawiamy o jedzeniu w kulturze i kulturze jedzenia, czyli bułkę przez  bibułkę, savoir vivre i bon ton. Dowiemy się wiele o jedzeniowych dziwactwach, rytuałach i konwenansach. Na koniec sprawdzimy się w kuchni.

Informacje praktyczne:

• Termin: sobota (14.04) - 13:00 – 16:00 (wpuszczamy co 15 minut, ostatnie wejście o 14:30); niedziela (15.04) - 11.00 – 14.30 (wpuszczamy co 15 minut, ostatnie wejście o 13.00)
  • Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1
  • Bilet indywidualny: 10 zł, bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła): 20 zł, każda następna osoba dopłaca 10 zł
  • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
Nie prowadzimy rezerwacji. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów.

Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

Kontakt:
Olga Błaszczyńska, e-mail: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub (12) 430 18 27