Grafika promocyjna do warsztatów Etnokalendarz

Etnokalendarz | Cztery żywioły: ziemia

Ziemia - nasz świat. To, co nas otacza, ale i to, po czym stąpamy. Po czym właściwie chodzimy? Co kryje się pod powierzchnią, pod tym, co widoczne gołym okiem? Czy tętni tam życie, czy jest to martwa kraina? Jak gleba kształtuje świat zewnętrzny, nasz krajobraz? Czy wpływa na nas i nasze życie? Co wiemy o niej dziś, a co wiedzieliśmy dawniej?

W ramach tegorocznej edycji Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich, która odbędzie się 18 listopada, zapraszamy na otwarte warsztaty z cyklu Etnokalendarz. Wstęp wolny!

W czasie listopadowego Etnokalendarza przyjrzymy się z bliska ziemi – zarówno tej przez wielkie, jak i małe „z”. We współpracy z Centrum Edukacji Gleboznawczej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie sprawdzimy, jak wygląda świat pod naszymi stopami. Odkryjemy niezwykłą różnorodność gleb oraz ich związek z krajobrazami i warunkami życia na Ziemi. Spotkamy pożytecznych mieszkańców podziemi i dowiemy się, jak mądrze z nimi współpracować. Zawarte w ziemi substancje wykorzystamy do przygotowania naturalnych farb, które następnie twórczo wykorzystamy w praktyce. A jak? To niespodzianka!

Warsztaty odbywają się we współpracy z Centrum Edukacji Gleboznawczej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i dzięki konsultacjom dr inż. Piotra Pacanowskiego.

Informacje praktyczne:

• Termin: 18 listopada, niedziela: 11.00–15.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 14.00)
  • Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
  • Cena: wstęp bezpłatny, warsztaty odbywają się w ramach Dni Drzwi Otwartych Muzeów Krakowskich.
  • Niedzielne warsztaty (w godzinach 11.00 - 15:30) są tłumaczone na Polski Język Migowy.
  • Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.
  • W ramach Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich zapraszamy nie tylko na warsztaty, ale i do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji.

Informacja:
Anna Szelingowska, szelingowska@etnomuzeum.eu, 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00