Grafika promocyjna do warsztatów Etnokalendarz

Etnokalendarz | Cztery żywioły: wiatr

Podczas styczniowych warsztatów Etnokalendarz (wyjątkowo tylko w niedzielę, 20 stycznia) zmierzymy się z potęgą wiatru. Zapowiada się prawdziwa, weekendowa zawierucha!

Poznamy zwyczaje, wierzenia i wietrzne lęki naszych przodków. Sprawdzimy gdzie wiatrak ma pachy i czy trudno złamać ząb na chlebie.

Pod okiem eksperta merytorycznego, prof. Jana Kozłowskiego z Wydziału Nauk o Środowisku UJ zbadamy w jaki sposób ruch powietrza może wygenerować moc. Dowiemy się jak ludzie dziś ją wykorzystują i co to znaczy odnawialne źródło energii.

Udowodnimy, że marzenia, wiatr i odrobina szaleństwa pomagają w… nauce latania!

A na koniec wspólnie przygotujemy grające wietrzne mobile, dzięki którym podmuchy wiatru będą nam przynosić kojące dźwięki, ale i ostrzegą przed nadciągającą wichurą.

Niedzielne warsztaty są tłumaczone na Polski Język Migowy. Tłumacza nie trzeba zamawiać, wystarczy przyjść. Zapraszamy!

Informacje praktyczne:
Termin:

20 stycznia, niedziela: 11.00–15.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 14.30)

Sobotnie warsztaty (19.01) zostają odwołane ze względu na żałobę narodową w dniu pogrzebu Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1

Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.

Informacje:
Aleksandra Migalska, migalska@etnomuzeum.eu, 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00

Patroni i partnerzy medialni