Grafika do warsztatów Etnograficznym Okiem

Etnograficznym Okiem | Plener nad Wisłą – tusz

Kolejne otwarte, bezpłatne warsztaty rysunku Etnograficznym Okiem już 19 maja. Tym razem spotykamy się w holu Muzeum aby wspólnie wyruszyć w plener.

W majowe popołudnie pójdziemy wzdłuż Wisły. Rzeka to ważny temat w historii sztuki. Ze spotkania z nią, obserwacji powstało wiele znanych obrazów, rysunków i szkiców. Podążając tym tropem spróbujemy samodzielnie zmierzyć się  z tematem rzecznej toni.

Korzystając z możliwości jakie daje tusz kreślarski będziemy tworzyć szybkie szkice malarsko-rysunkowe oraz próbować uchwycić efekt rozmytej tafli wody oraz odbijających się w niej elementów krajobrazu.

Warsztaty są tłumaczone na polski język migowy. Tłumacza nie trzeba zamawiać – wystarczy przyjść. Zapraszamy!

Informacje praktyczne:

Termin: 19 maja, niedziele, g. 15.30–18.00
Miejsce: MEK Ratusz, pl. Wolnica 1 (spotykamy się w holu Muzeum i razem ruszamy nad Wisłę)

Warsztaty Etnograficznym Okiem kierowane są do dorosłych i młodzieży.

Muzeum zapewnia materiały.

Wstęp wolny, nie obowiązuje rezerwacja miejsc.