grafika promująca cykl

Etnograficznym okiem - kredka artystyczna / kredka akwarelowa

otwarte warsztaty rysunku

Właściwości i możliwości kredki artystycznej i akwarelowej. Ćwiczenie łączenia różnych kolorów oraz sposoby wykończenia plamy barwnej. Tworzenie miniatury w technice kredki akwarelowej i artystycznej w przestrzeni muzealnej ekspozycji.

O cyklu:
Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie, zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem - eksponatem w przestrzeni muzeum. Na kolejnych warsztatach będziemy korzystać z różnych narzędzi, takich jak ołówek, węgiel czy tusz. Poznamy sposoby tworzenia szkiców i notatek, podstawy rysunku, oraz sposoby wykorzystywania szkicu/projektu do dalszej pracy twórczej.

Informacje praktyczne:

• Warsztaty bezpłatne.
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1
  • Godzina: 16.00 – 18.00
  • Nie obowiązują zapisy.
  • Liczba miejsc ograniczona - max. 25 osób.

Nie prowadzimy zapisów. Wystarczy przyjść do nas w niedzielę, chwilę przed spotkaniem. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów - decyduje więc kolejność!

Informacje: szelingowska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.