Zdjęcie Krystyny Reinfuss w dniu jej osiemnastych urodzin
Pani Krystyna Reinfuss w dniu swoich osiemnastych urodzin.

Czego sobie życzysz? | wiosenne eksperymentalne warsztaty ruchowe

Zapraszamy na cykl czterech spotkań warsztatowych. Poprzez różne formy ekspresji, w szczególności działania ruchowe i w przestrzeni, będziemy pracować nad formułowaniem i wyrażaniem tego czego sobie życzymy.

Wiosna przynosi nową energię. Zachęcamy, by poruszyć ciało i spotkać się z pytaniami: o czym marzę? W jaki sposób mogę zaangażować ciało w poszukiwanie i wyrażanie swoich pragnień?

Naszym celem jest przejście przez proces poszukiwania, rozpoznawania i nazywania pragnień po to, by opracować swój pomysł na praktykę ich wyrażania, a potem zabrać to odkrycie w świat. Razem stworzymy przestrzeń do bezpiecznego dzielenia się przemyśleniami oraz spotkania z drugą osobą, pozwalającego doświadczyć głębszego kontaktu z potrzebami.

Planujemy ćwiczenia choreograficzne indywidualne i w parach oraz rozmowy w kręgu. Pomedytujemy, uruchomimy wizualizacje. Zależy nam na pracy w stałej grupie, w atmosferze empatii, zaufania i zabawy. Cykl odbędzie się w ramach projektu Życzenia, a spotkania będą miały również charakter badawczy – liczymy na to, że podzielicie się z nami waszymi wrażeniami wywołanymi wspólną praktyką.

Informacje praktyczne:

Termin: 29 marca, 5, 12, 26 kwietnia (piątki), g. 17.30–19.00

Prowadzenie: Zofia Noworól/Komuczemu

Projekt „Życzenia” reprezentować będzie Karolina Pachla-Wojciechowska. Więcej o projekcie Życzenia

Miejsce: MEK, Ratusz, plac Wolnica 1
Informacje i rezerwacje: Anna Grajewska, grajewska@etnomuzeum.eu, tel. 12 430 18 27

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują zapisy na cały cykl.
Uczestników prosimy o założenie wygodnego, niekrępującego ruchów stroju.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja, realizowany przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dofinansowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.