Wstęp do Rozśpiewu

Muzyczne warsztaty dla dorosłych.
T T
grafika
Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych, zarówno tych już śpiewających, które chcą popracować nad niuansami swojego głosu, jak i tych, które dopiero zaczynają przygodę ze śpiewem. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu i są podzielone na dwa bloki tematyczne.

W trakcie pierwszych czterech spotkań Katarzyna Chodoń prowadzi uczestników i uczestniczki przez repertuar pieśni głównie z Polski, ale również z innych kręgów kulturowych. W wyborze tematów kieruje się kalendarzem liturgicznym oraz porami roku. Rozwinięciem tych spotkań są dwa warsztaty z Agatą Bargiel, w trakcie których skupiamy się na pracy z głosem. Podczas zajęć ćwiczymy przede wszystkim umiejętność modulacji dźwięku oraz poznajemy praktyczne sposoby na rozszerzenie możliwości emisyjnych.

Prowadzenie:
Katarzyna Chodoń – śpiewaczka, animatorka tradycyjnej kultury ludowej. Instruktorka w grupie artystycznej Prądniczanki w Centrum Kultury w Sułoszowej. Wokalistka w kapeli Dudek Lewicki, prezentującej folklor wsi krakowskiej, oraz w grupie wokalnej Swada, działającej przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie, oraz Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Alchemia Światła. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca polskiego (m.in. Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko od 2013, Folk Caravan w D’Abruzzo w 2014, Festiwal Rozstaje w Krakowie w 2015). Jest laureatką przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w 2015 roku.
Agata Bargiel – na co dzień prowadzi zajęcia ze świadomości głosu i ciała, a także warsztaty uwalniające potencjał twórczy i siłę do zmian. Prywatnie i zawodowo śpiewa i namawia do śpiewania. Od 2011 roku pracuje jako instruktor głosu w pracy indywidualnej, sytuacjach szkoleniowych, uniwersyteckich, grupach artystycznych i rozwojowych. Łączy metody śpiewu naturalnego, jogi głosu, teatru fizycznego, elementów treningu uważności, praktycznej wiedzy emisji głosu oraz podstaw terapii głosem, tak aby każdy głos mógł odzyskać swoją naturalną barwę. Fascynuje się performatyką głosu. Ukończyła dwuletni cykl studium psychoterapii procesu przy Warszawskim IPP. Jest członkinią tradycyjnego zespołu ukraińskiego Velme ghurt. 

Informacje praktyczne:
Terminy zajęć: 

UWAGA: Ze względów zdrowotnych, warsztaty 3.10 zostały przeniesione na 21.11. Pozostałe terminy bez zmian.

3 (przeniesione na 21.11) i 24 października oraz 7 i 28 listopada - zajęcia z Katarzyną Chodoń.

5 i 19 grudnia - zajęcia z Agatą Bargiel.

Czas trwania: 18.00–20.00

Jeden cykl „Wstępu do Rozśpiewu” z Kasią Chodoń składa się z czterech spotkań (dwa miesiące).

Cena: 110 zł/4 spotkania.

Jeden cykl z Agatą Bargiel składa się z dwóch spotkań (miesiąc).

Cena: 60 zł/2 spotkania. Nie ma możliwości zarezerwowania miejsca na tylko jedno spotkanie.

 

Informacja i rezerwacja:

Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzeum.eu, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00