Tam i Tu. O świecie opowiadanie

miniwykłady dla dzieci i rodziców
grafika promująca warsztaty

Comiesięczne spotkania dla dzieci i rodziców, podczas których przybliżamy kultury i społeczności różnych zakątków świata. Za każdym razem wybieramy się w inny region. Naszym celem jest ukazanie różnorodności kulturowej świata i przede wszystkim zachęcenie młodych uczestników (oraz ich rodziców) do dalszych samodzielnych poszukiwań.

Spotkania mają charakter dostosowanych do poziomu dziecka, humorystycznych miniwykładów, przeplatanych zabawami ruchowymi i dźwiękowymi. Podczas każdego spotkania pojawi się także pochodząca z omawianego regionu opowieść – baśń lub mit, która lepiej pomoże zrozumieć to, że w różnych stronach świata ludzie są i bardzo różni… i bardzo podobni jednocześnie. Sięgniemy także do nieeksponowanych na co dzień obiektów z kolekcji pozaeuropejskiej MEK.

Zajęcia mają charakter otwarty (nie prowadzimy zapisów).

Sugerowany wiek uczestników to 5-10 lat.

Wszystkie dzieci zapraszamy na warsztaty razem z rodzicami.

Harmonogram spotkań w II sem. 2017/2018:

• 9 marca - Na dachu świata
  • 6 kwietnia -  u wybrzeży Tartugi
  • 18 maja - Na wschód od Australii
  • 15 czerwca - W cieniu Krakatau

Informacje praktyczne:

• Godzina: 17.30 - 18.30
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1
  • Cena: 7 zł od osoby; Bilet rodzinny (2 opiekunów + dziecko/2 dzieci + opiekun): 15 zł, każda następna osoba dopłaca 7 zł.
    Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

Informacje: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub tel.:12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

miejsce

Ratusz, pl. Wolnica 1

informacje i rezerwacje

Olga Błaszczyńska

e-mail: blaszczynska@etnomuzeum.eu

o prowadzącym

Mateusz Świstak

absolwent polonistyki. Zawodowo zajmuje się pracą z baśnią i opowieścią. Prowadzi zajęcia dla dzieci, jak i dorosłych. Na blogu basnienawarsztacie.pl pisze o baśniach ich znaczeniu i wykorzystaniu w codzienności. Poza Muzeum Etnograficznym, współpracuje także z Muzeum w Gliwicach, Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Tarnogórskim Centrum Kultury. Laureat nagrody specjalnej w konkursie im. Astrid Lindgren na najlepszą książkę dla dzieci. Laureat nagrody Rodziców Słoneczniki 2017.

najbliższe spotkania