Świat rzeczy I i II

dla młodzieży i dorosłych
Podczas cyklu dwóch warsztatów (Świat rzeczy I i Świat rzeczy II) stawiamy na wielozmysłowe doświadczenia, pracę z wybranymi obiektami z kolekcji MEK oraz przedmiotami współczesnymi z nurtu etnodizajnu, zajęcia zespołowe, twórcze oraz plastyczne.
Świat rzeczy I – warsztaty wprowadzają uczestników w „świat rzeczy”. Bierzemy pod lupę przedmioty znajdujące się na ekspozycji stałej. Zapoznajemy się z podstawami materiałoznawstwa. Dotykamy, wąchamy, słuchamy i testujemy. Poznajemy również tajniki wybranych zawodów rzemieślniczych.

Świat rzeczy II to warsztat kontynuujący wątki poruszone podczas warsztatu Świat rzeczy I. Podczas zajęć odkrywamy nowe trendy w projektowaniu użytkowym. Bierzemy na warsztat przykłady nowoczesnych projektów, które są inspirowane tradycyjnym rzemiosłem. Inspirując się tzw. etnodizajnem każdy z uczestników na koniec warsztatów tworzy własny przedmiot użytkowy.

Informacje praktyczne:

Spotkania odbywają się od poniedziałku do soboty (od września 2018 do sierpnia 2019). Terminy są ustalane indywidualnie. Istnieje możliwość skorzystania z jednego warsztatu (Świat rzeczy I), zachęcamy jednak gorąco do przyjścia do nas dwukrotnie.

Wiek: zajęcia adresowane są do młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Warsztaty dostępne są także dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi: wzroku i słuchu. Scenariusz warsztatów jest każdorazowo adaptowany pod kątem zaleceń nauczycieli i opiekunów.
Liczba uczestników: do 15 os.
Czas trwania: 1–1,5 godz.
Cena: udział w zajęciach jest bezpłatny*

Informacja i rezerwacja: Anna Szelingowska, szelingowska@etnomuzeum.eu, 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00

Ważne: warsztaty prowadzone są jedynie dla grup, które dokonały wcześniejszej rezerwacji. Prosimy o zgłaszanie zamówienia z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

*W ramach akcji Skracamy drogę do kultury. Jest to specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych. Szczegóły dostępne w Muzeum.

O programie Bon Kultury
Bon Kultury to innowacyjna w skali kraju inicjatywa Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. Ma ona zachęcić do częstszego uczestnictwa w kulturze i czerpania z tych spotkań inspiracji, radości odkrywania siebie i otaczającej rzeczywistości.

Wszystkie propozycje oferowane w ramach programu BON KULTURY łączy wysoki poziom merytoryczny, niebanalny temat zajęć i ciekawa, często interaktywna ich forma. To doskonały sposób na twórcze spędzanie wolnego czasu dla wszystkich, którzy poszukują inspirujących pomysłów na rozwijanie zainteresowania światem, własnej kreatywności, wiedzy i talentów.

W programie BON KULTURY 2017  bierze udział 18 instytucji kultury z całej Małopolski. Więcej informacji o programie: www.bonkultury.pl