Rozśpiew

warsztaty śpiewu tradycyjnego
T T
zdjęcie z warsztatów

Warsztaty śpiewu skierowane są zarówno do osób już śpiewających jak i tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z muzyką tradycyjną. Zaproszeni przez nas prowadzący to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy nie tylko nauczą emisji głosu i specyfiki konkretnego sposobu wykonywania pieśni ale również przekażą swoją wiedzę i doświadczenie związane z danym tematem. 

Jaką rolę pełnią przyśpiewki? Czym są kolędy życzące? Czy panna młoda mogła śpiewać na własnym weselu? Czy śpiew może spełniać funkcje obrzędowe?

Na te i inne pytania będziemy mogli odpowiedzieć sobie w czasie warsztatów śpiewu tradycyjnego, które od października rozpoczynają się w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z bogactwem tradycji wykonywania pieśni z różnych okazji oraz stworzenie przestrzeni, w której osoby zainteresowane tą tematyką będą mogły się spotkać.

Warsztaty prowadzone są przez zaproszonych przez gości - specjalistów w danych tematach, którzy nie tylko nauczą specyfiki wykonywania konkretnych pieśni czy maniery ale też przekażą  szerszy kontekst kulturowy poszczególnych tematów. Terminy, godziny i cena są ustalane indywidualnie i dostosowana do tematu jak i sposobu pracy poszczególnych prowadzących.

Zapraszamy zarówno śpiewających jak i tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze śpiewem tradycyjnym. Dwudniowe warsztaty obejmują takie tematy jak pieśni pogrzebowe i adwentowe, pieśni weselne, kolędy i pastorałki oraz Pieśni Piękne.

Dodatkowo zapraszamy na Wstęp do ROZŚPIEWU, dwugodzinne popołudniowe warsztaty przeznaczone zarówno dla osób już śpiewających, które chcą popracować nad niuansami swojego głosu, jak i tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę ze śpiewem. Spotkania odbywać się będą w zamkniętej grupie, w cyklach 4 spotkaniowych, dwa razy w miesiącu, w czwartki.

 PROGRAM WARSZTATÓW (II sem. 2017/2018):
  • 23 - 24 marca 2018 - PIEŚNI WIELKOPOSTNE, prowadzenie: Paweł Grochocki
  • 19 - 20 maja 2018 - PIEŚNI MIŁOSNE I DZIECIĘCE Z LUBELSZCZYZNY, prowadzenie: Olga Kozieł

 

Zapisy oraz wszelkie informacje: Katarzyna Dorota; dorota@etnomuzeum.eu

 

zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z kolekcji
zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z warsztatów
zdjęcie z warsztatów