Na tropie codzienności

warsztaty dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
T T
Jak funkcjonowała podkrakowska wieś i kim byli jej mieszkańcy? Czym różni się strój od ubioru? Jak działał folusz i olejarnia? Ćwiczenia z materiałoznawstwa, poznawanie faktur i struktury, odkrywanie zapachów – to wszystko czeka na uczestników poszukujących tropów dawnej i współczesnej codzienności. Sprawdzimy z jakich roślin powstaje olej i jak tworzono tkaniny z lnu i wełny. Z etnograficzną ciekawością przyjrzymy się eksponatom z Muzealnej kolekcji.

Liczba uczestników: 15
Czas trwania: 1 godz. – 1,5 godz.
Kalendarz zajęć: zajęcia całoroczne, realizowane od poniedziałku do soboty, terminy ustalane indywidualnie.
Koszt: warsztaty bezpłatne
Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1, Kraków

Warsztaty prowadzimy jedynie dla grup, które dokonały wcześniejszej rezerwacji. Prosimy o zgłaszanie zamówienia z tygodniowym wyprzedzeniem.

Rezerwacje przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 pod numerem telefonu 12 430 18 27 lub pod adresem blaszczynska@etnomuzeum.eu.WARSZTAT PROWADZONY W RAMACH PROGRAMU BON KULTURY

Bon Kultury to innowacyjna w skali kraju inicjatywa Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. Ma ona zachęcić do częstszego uczestnictwa w kulturze i czerpania z tych spotkań inspiracji, radości odkrywania siebie i otaczającej rzeczywistości.

Wszystkie propozycje oferowane w ramach programu BON KULTURY łączy wysoki poziom merytoryczny, niebanalny temat zajęć i ciekawa, często interaktywna ich forma. To doskonały sposób na twórcze spędzanie wolnego czasu dla wszystkich, którzy poszukują inspirujących pomysłów na rozwijanie zainteresowania światem, własnej kreatywności, wiedzy i talentów.

W programie BON KULTURY 2017/2018 bierze udział 18 instytucji kultury z całej Małopolski. Więcej informacji o programie: www.bonkultury.pl