Laboratorium świata

Warsztaty, na których dzieciom więcej wolno.
T T
Laboratorium świata: zdjęcie z zajęć

Uwaga: zapisy na I semestr 2018/19 zostały zamknięte. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy w przyszłym semestrze.

Laboratorium świata to miejsce, gdzie wszędzie można zajrzeć a wielu rzeczy dotknąć, powąchać, posmakować i posłuchać. Wchodząc w buty etnografów, podróżników, artystów i odkrywców, poznajemy fascynujący świat przedmiotów, zwyczajów i natury.

Być może uda nam się odkryć coś niesamowitego, a jeśli nie, to na pewno uda nam się to wynaleźć.

Warsztaty prowadzone są w oparciu o działania na zmysłach, trening wyobraźni oraz gry aktywizujące (słowne, ruchowe, pamięciowe). Rozwijają dziecięcą ciekawość oraz umiejętność pracy w grupie i przezwyciężania trudności. Warsztaty wspierają wieloaspektowy rozwój dziecka, pobudzają jego zmysły i integrują płynące z nich doznania. Stanowią także okazję, by w atmosferze twórczej zabawy wzmacniać relacje z rodzicami i rówieśnikami.
 
Prowadzenie:

Nina Kulik – edukatorka, animatorka i pedagożka. Oko kolektywu edukatorskiego Oko i Ucho. Od kilku lat współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi na terenie Krakowa. Nieoficjalna mistrzyni bujania w obłokach i wciągania rodziców w każde szaleństwo. Uwielbia kiedy jest ładnie i mądrze. Znana z zamiłowania do czarnych ubrań, podstarzałych zwierząt i porcelany z rodziną królewską. Przyznaje, że umie się bawić lepiej niż dzieci, ale stara się nad tym panować.

Informacje praktyczne:

Warsztaty odbywają się co tydzień, w czwartek.
Wiek: dzieci w wieku 3–5 lat wraz z opiekunem
Terminy zajęć: 27 września, 4, 11, 18, 25 października, 8, 15, 22, 29 listopada, 6, 13 grudnia
Czas trwania: 17.00–18.00
Cena: 20 zł/pojedyncze zajęcia lub 60 zł/karnet na cztery zajęcia. Karnet jest ważny przez pięć tygodni od daty zakupu. Można go kupić w kasie Muzeum przed zajęciami.
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

 

Rezerwacja: Anna Grajewska, grajewska@etnomuzeum.eu, 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00